Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جو بایدن یک فرمانده آفریقایی‌تبار نیروی هوایی را برای ریاست بر ستاد مشترک ارتش آمریکا برگزید

چارلز کیو براون از سوی جو بایدن به عنوان رئيس جدید ستاد مشترک آمریکا معرفی شد
چارلز کیو براون از سوی جو بایدن به عنوان رئيس جدید ستاد مشترک آمریکا معرفی شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید اعلام کرد با تصمیم جو بایدن، ژنرال چارلز کویینتون براون برای تصدی بالاترین مقام در سلسله مراتب نظامی این کشور یا همان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده معرفی می‌شود.

آگهی

به این ترتیب و در صورت تایید این انتخاب از سوی سنا، ژنرال چارلز براون جایگزین مارک میلی، رئیس کنونی ستاد مشترک نیرو‌های مسلح ایالات متحده خواهد شد که از اول اکتبر ۲۰۱۹ میلادی در این منصب بوده است.

این افسر ارشد، یکی از خلبانان پیشین و با تجربه آمریکا در اقیانوس آرام بوده و نقش مهمی در زمان افزایش تنش‌ها میان آمریکا و چین ایفا کرده است. 

در صورت تایید آقای براون توسط سنا، او پس از کالین پاول به دومین افسر عالیرتبه سیاه‌پوستی تبدیل می‌شود که به سمت ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا انتخاب شده است. 

جو بایدن پیش‌تر لوید آستین را هم که فردی سیاه‌پوست است، برای وزارت دفاع معرفی کرده و خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گفته است که بایدن این انتخاب جدید را نیز به توصیه لوید آستین انجام داده است.

این مقام آگاه به نقل از لوید آستین گفته است که ژنرال چارلز براون چالش‌های راهبردی آمریکا در سراسر جهان را درک می‌کند و اینکه «براون به ساخت و رهبری کمپین هوایی علیه داعش کمک کرده است و عمیقاً از چالش‌های ایجاد شده توسط جمهوری خلق چین آگاه است و درکی قوی از دیدگاه‌ها و قابلیت‌های متحدان ما در ناتو دارد».

در صورت تایید براون توسط سنا، این نخستین بار در تاریخ خواهد بود که دو سیاه‌پوست دو مقام اول در پنتاگون را در اختیار خواهند داشت و این نقطه عطفی برای مجموعه‌ای به شمار می‌رود که در رده‌های پایینتر رویه‌ای متفاوت دارد و عموما مردان سفیدپوست در راس آن فعالیت می‌کنند. 

به نوشته رویترز، ژنرال براون فردی درونگرا است که شخصیت عمومی او به شدت با ژنرال مارک میلی که فردی بسیار خوش صحبت بود و در دوران دونالد ترامپ و جو بایدن در این سمت فعالیت می‌کرد، متفاوت است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از قتل جورج فلوید در سال ۲۰۲۰ میلادی توسط پلیس مینیاپولیس، ژنرال براون تجربیات خود را در یک ویدیوی احساسی در فضای مجازی منتشر کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

او در این ویدیو گفته بود که در طول دوران حرفه‌ای فعالیتش در نیروی هوایی، اغلب تنها آفریقایی-آمریکایی در اسکادران بوده و مشکلاتی در این خصوص احساس کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درز اسناد محرمانه پنتاگون؛ اعتراض سازمان ملل نسبت به شنود مکالمات گوترش توسط آمریکا

از افشای اسناد محرمانه پنتاگون و محتوای آنها چه می‌دانیم؟

نقش دونالد ترامپ در ترویج خصومت در فرهنگ سیاسی آمریکا