Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گارد ساحلی کلمبیا بزرگترین زیردریایی مخصوص حمل مواد مخدر را کشف کرد

narco sub
narco sub Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی دریایی کلمبیا روز جمعه اعلام کرد «بزرگترین زیردریایی حمل مواد مخدر» که تاکنون ثبت شده را با حدود ۳۰ متر طول و سه متر عرض و در حالی که ۳ تن کوکائین حمل می‌کرده، در اقیانوس آرام کشف کرده است.

آگهی

این شناور که بزرگترین زیردریایی مواد مخدر کلمبیایی کشف شده از سال ۱۹۹۳ میلادی محسوب می‌شود، روز سه‌شنبه در مسیر خود به سمت آمریکای مرکزی که یکی از رایج‌ترین مسیرهای قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده است توقیف شد.

آمریکا بزرگترین مصرف کننده کوکائین کلمبیا در جهان است.

بر اساس بیانیه نیروی دریایی، خدمه بازداشت شده این زیردریایی ۴۵، ۵۴ و ۶۳ ساله و همگی کلمبیایی بودند. آنها ادعا کردند که از سوی یکی از تشکیلات قوی قاچاق مواد مخدر، مجبور شده‌اند تا این زیردریایی را به آمریکای مرکزی ببرند.

نیروی دریایی کلمبیا در سه دهه گذشته ۲۲۸ شناور از این نوع را مملو از مواد مخدر توقیف کرده است. این شناورها که هرگز بطور کامل در زیر آب قرار نمی‌گیرند، توسط قاچاقچیان برای پنهان ماندن از دید گارد ساحلی و سایر ماموران استفاده می‌شوند.

برخی از این شناورها رهسپار ایالات متحده هستند و برخی دیگر نیز به سمت اروپا حرکت می‌کنند.

کشور کلمبیا بزرگترین تولیدکننده کوکائین در جهان محسوب می‌شود و قوانین این کشور استفاده از این نوع زیردریایی‌ها، همچنین ساخت، بازاریابی، در اختیار داشتن یا حمل و نقل با آن را ممنوع کرده و برای متخلفان تا ۱۴ سال مجازات زندان در نظر گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زیردریایی هسته‌ای آمریکا پس از ۶ سال بار دیگر در کره جنوبی پهلو گرفت

اتونیل، بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر کلمبیا به آمریکا مسترد شد

ارتش کلمبیا یک زیردریایی با ۴ تن کوکایین را توقیف کرد