ماهیت شی‌ای که سقف یک خانه در نیوجرسی را سوراخ کرد مشخص شد

شهاب سنگی که سقف یک خانه در نیوجرسی را سوراخ کرد
شهاب سنگی که سقف یک خانه در نیوجرسی را سوراخ کرد   -  Copyright  آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی

کارشناسان روز پنجشنبه اعلام کردند شی‌ای که چند روز پیش سقف خانه‌ای در مرکز نیوجرسی را سوراخ کرد و در کنار اتاق خواب طبقه بالای خانه فرود آمد، یک شهاب سنگ بوده است.

محققان کالج نیوجرسی تشخیص دادند که این شی به اندازه ۱۰ در ۱۵ سانتی‌متری که حدود ۹۷۰ گرم وزن دارد یک شهاب سنگ کندریتی کمیاب است. آن‌ها پس از انجام یک آزمایش بصری و اندازه‌گیری چگالی و اسکن تصاویر میکروسکوپ الکترونی به این نتیجه رسیدند. جری دیلینی، متخصص بازنشسته شهاب سنگ از دانشگاه راتگرز و موزه تاریخ طبیعی آمریکا به این دانشمندان کمک کرد.

نیتان مگی، رئیس گروه فیزیک دانشکده نیوجرسی گفت: «ایجاد فرصتی برای بررسی این شهاب سنگ برای من و همچنین برای گروهی از دانشجویان و اساتید دانشگاه یک فرصت نادر و هیجان‌انگیز بود.»

وی افزود: «ما هیجان‌زده هستیم و می‌توانیم تایید کنیم که این شی یک شهاب سنگ کندریتی واقعی است.»

AP
شهاب سنگ کشف شدهAP

وی تاکید کرد که این شهاب سنگ در وضعیت عالی قرار دارد و یکی از تعداد بسیار کمی از کندریت‌های مشابه مشاهده شده است.

خانواده صاحب خانه این شی سیاه رنگ به اندازه سیب‌زمینی را در گوشه‌ای از خانه کشف کردند در حالی که همچنان گرم بود. کارشناسان معتقدند مدت کوتاهی قبل از پیدا شدن، به آن خانه برخورد کرده بود.

پلیس محلی اعلام کرد که به کسی آسیب نرسیده و آسیب جدی به خانه نیز وارد نشده است.

یکی از اعضای خانواده به رسانه‌های محلی گفت که در ابتدا فکر می‌کردند که کسی سنگی را به اتاق خواب طبقه بالا پرتاب کرده است اما خیلی زود متوجه شدند که اینطور نیست.

مطالب مرتبط