پاری سن‌ ژرمن، لیونل مسی را به دلیل سفر به عربستان مجازات کرد

لیونل مسی، بازیکن پاری‌سن ژرمن
لیونل مسی، بازیکن پاری‌سن ژرمن Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعلام محرومیت لیونل مسی از سوی باشگاه «پاری سن ژرمن» همچون لرزه‌ کوچکی بر اندام دنیای فوتبال به حساب می‌آید. این خبر بازتاب بسیاری در آرژانتین و اسپانیا و بویژه در منطقه کاتالونیا پیدا کرد، چرا که مقامات باشگاه بارسلونا رویای بازگرداندن لیونل مسی به این باشگاه را در سر می‌پرورانند.

آگهی

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک فرد مطلع گزارش داد که لیونل مسی به دلیل سفر بدون اجازه به عربستان سعودی، از سوی باشگاه «پاری سن ژرمن» محروم شد. خبر این محرومیت، شب گذشته طی تماس تلفنی مشاور باشگاه، به این فوتبالیست سرشناس ابلاغ شده است.

البته این منبع مطلع که نخواسته نامی از او ذکر شود اشاره دقیقی به مدت زمان تعلیق نکرده است، با این حال رسانه‌های فرانسوی از جمله روزنامه‌ ورزشی «لِ‌کیپ»، مدت این محرومیت را دو هفته اعلام کردند.

محرومیت دو هفته‌ای به این معنی است که لیونل مسی دو بازی بعدی «پاری سن ژرمن» را از دست خواهد داد. به گفته این منبع مطلع، در مدت محرومیت، لیونل مسی اجازه تمرین یا بازی با هم‌باشگاهی‌های خود را نخواهد داشت و در مدت محرومیتش دست‌مزدی هم به او تعلق نخواهد گرفت.

به گفته این شخص، «پاری سن ژرمن» درخواست مسی برای رفتن به این سفر را نپذیرفته بود.

لیونل مسی با عربستان سعودی برای ترویج گردشگری در این کشور قرارداد تجاری امضا کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این تعلیق در زمان حساسی اتفاق می‌افتد زیرا باشگاه فرانسوی «پاری سن ژرمن» امیدوار است قرارداد ستاره آرژانتینی را پس از این فصل تمدید کند، از طرفی نیز باشگاه بارسلونای اسپانیا امیدوار است لیونل مسی را در فصل بعدی در جمع بازیکنان خود داشته باشد.

سفر مسی به دنبال باخت غافلگیرکننده سه بر صفر «پاری سن ژرمن» مقابل «لوریان» در روز یکشنبه انجام شد. در آن بازی لیونل مسی تمام مدت در زمین بازی بود. در پنج بازی مانده تا پایان فصل، «پاری سن ژرمن» به عنوان مدافع عنوان قهرمانی با پنج امتیاز برتری نسبت به «مارسی» در صدر جدول قرار دارد.

به گزارش روزنامه «لِ‌کیپ»، کریستوف گالتیه، سرمربی «پاری سن ژرمن» قول داده بود که در صورت برنده شدن در مقابل تیم «لوریان»، بازیکنان می‌توانند دو روز دوشنبه و سه شنبه را به مرخصی بروند که این اتفاق محقق نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بکهام: حضور لیونل مسی در اینتر میامی هدیه ما به آمریکا بود

یافته‌های دانشمندان: خطر ابتلای بازیکنان فوتبال به زوال عقل بیشتر از دیگران است

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید