Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر شبه نظامیان واگنر در سودای ورود به دنیای سیاست در روسیه است

یونگی پریگوژین رهبر گروه واگنر در کنار ولادمیر پوتین
یونگی پریگوژین رهبر گروه واگنر در کنار ولادمیر پوتین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر نیروهای نظامی غیر دولتی واگنرقصد دارد با حضور در یک حزب سیاسی کنترل این جریان را در اختیار گرفته و به صورت رسمی در فضای سیاسی روسیه ورود کند.

آگهی

یوگنی پریگوژین که رهبری گروه شبه نظامیان واگنر را برعهده دارد، در صدد است تا با در اختیار گرفتن یک حزب در روسیه، وارد عرصه سیاسی در این کشور شود. 

موسسه مطالعات جنگ مستقر در آمریکا در گزارشی در این خصوص می‌نویسد یونگی پریگوژین در تلاش است تا کنترل حزب «روسیه عادلانه» را برعهده گیرد. سرگئی میرونوف که رهبر این حزب است اخیرا با تمجید از عملکرد واگنر این جریان نظامی را قهرمان خوانده بود.

در این گزارش همچنین آمده که نزدیکی این دو شخصیت می‌تواند باعث شود تا زمینه برای همکاری میان این حزب سیاسی و جریان نظامی واگنر همواره شود. 

در ماه مارس رهبر شبه نظامیان واگنر علنا روایت مسکو را در این خصوص که روس‌ها در اوکراین با نازی‌ها می جنگند به چالش کشید و تاکید کرد این توصیف‌ها برای توجیه تهاجم به اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است. 

این حزب که می‌گوید به سوسیالیسم جدید در قرن بیست و یکم علاقه‌مند است طرفدار کرملین است اما در عین حال به عنوان شبه مخالف پوتین عمل می‌کند. 

همچنین وب سایت خبری مستقل مدوزا در گزارشی در این خصوص نوشته که تردیدهایی وجود دارد که به پریگوژین اجازه داده شود تا کنترل این حزب را به دست آورد چرا که بدنامی او و جریان واگنر ممکن است باعث شود که تنش‌ها در درون این جریان سیاسی افزایش یابد. 

پریگوژین پس از شروع جنگ در اوکراین به عنوان یک بازیگر کلیدی ظاهر شد و شبه‌نظامیان واگنر نقش مهمی در جنگ، به ویژه بر سر شهر باهموت ایفا کردند.

این مجموعه نظامی غیردولتی که اخیرا سربازان وظیفه هم به آنها اضافه شده آشکارا در چندین نوبت با تصمیمات وزارت دفاع روسیه مخالفت و راهبردهای دولت روسیه را در خصوص ادامه جنگ نادرست خوانده‌اند. 

پیش از حمله روسیه به اوکراین پریگوژین به دخالت در انتخابات ایالات متحده و گسترش نفوذ روسیه در آفریقا متهم شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این شرکت نظامی خصوصی که اخیراً با سربازان وظیفه تامین شده است، آشکارا در چندین نوبت با وزارت دفاع روسیه مخالفت کرده و به چالش کشیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تحت تعقیب‌ترین» روس‌ها در فهرست اف‌بی‌ای چه کسانی هستند و چرا؟

شبه‌نظامیان گروه واگنر یک سرباز فراری از جنگ اوکراین را با پتک اعدام صحرایی کردند

پوتین شرایط جدید روسیه را برای صلح با اوکراین اعلام کرد؛ کی‌یف پیشنهاد مسکو را رد کرد