Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازنگری در آزمون‌های رانندگی؛ کدام کشورهای اروپایی بیشترین مرگ و میر جاده‌ای را دارند؟

صلیب‌های کنار اتوبانی در نزدیکی کارلسروهه آلمان، محل جانباختن قربانیان تصادف مرگبار اتومبیل را نشان می‌دهد، ۱۴ ژوئیه ۲۰۰۳
صلیب‌های کنار اتوبانی در نزدیکی کارلسروهه آلمان، محل جانباختن قربانیان تصادف مرگبار اتومبیل را نشان می‌دهد، ۱۴ ژوئیه ۲۰۰۳ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا در تدارک اجرای طرحی برای اصلاح و استانداردسازی آزمون‌های رانندگی است تا از این طریق بتواند ۲۰ هزار مرگ و میر سالانه ناشی از تصادفات جاده‌ای را که ۴۰ درصد از آن ناشی از قصور رانندگان زیر ۳۰ سال است، کاهش دهد.

آگهی

اتحادیه اروپا در تدارک اجرای طرحی برای اصلاح و استانداردسازی آزمون‌های رانندگی است تا از این طریق بتواند ۲۰ هزار مرگ و میر سالانه ناشی از تصادفات جاده‌ای را که ۴۰ درصد از آن ناشی از قصور رانندگان زیر ۳۰ سال است، کاهش دهد. 

بر پایه پیشنهادهای اصلاحی که در این طرح مطرح شده، حداقل سن قانونی برای برای شرکت در آزمون رانندگی ۱۷ سال خواهد بود و دارندگان گواهینامه‌های جدید نمی‌توانند تا پایان دوره آزمایشی دو ساله به تنهایی رانندگی کنند. در این دوره دو ساله، رانندگان به هیچ وجه مجاز به مصرف نوشیدنی‌های الکلی نخواهند بود. 

البته تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته شمار تلفات جاده‌ای در تمامی کشورهای عضو کاهش یافته است. 

بر پایه این آمار، بزرگ‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا که دارای گسترده‌ترین شبکه‌های جاده‌ای و بیشترین خودروهای در حال تردد هستند، با وجود تجربه کاهش قابل ملاحظه در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همچنان رقم مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در آنها قابل توجه است. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

تعداد تلفات جاده‌ای در اتحادیه اروپا با ۴۴۶.۸ میلیون نفر جمعیت و وجود بیش از ۲۵۰ میلیون خودروی سواری، در حال حاضر سالانه حدود ۲۰ هزار نفر است. این رقم در ایران مطابق اعلام هفته گذشته احمد رضا رادان، فرمانده انتظامی کشور سالانه ۱۷ هزار نفر است. افزون بر این، مطابق اعلام حمیدرضا خان، رئیس بورد تخصصی رشته سلامت در حوادث و بلایای وزارت بهداشت ایران، سالانه ۴۴ هزار نفر نیز در جریان حوادث جاده‌ای در این کشور به طور دائم معلول می‌شوند. مطابق اعلام پلیس، تنها در تهران روزانه ۱۷۰۰ تصادف رخ می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار تلفات جاده‌ای در ایران و اتحادیه اروپا از همیشه به هم نزدیک‌تر شد

تصادف زنجیره‌ای ۵۹ خودرو در خوزستان ۵ کشته و بیش از چهل زخمی برجای گذاشت

تصادف زنجیره‌ای ۱۳۰ خودرو در جاده یخ‌زده تگزاس ۶ کشته بر جا گذاشت