تصادف زنجیره‌ای ۱۳۰ خودرو در جاده یخ‌زده تگزاس ۶ کشته بر جا گذاشت

تصادف زنجیره‌ای در آمریکا
تصادف زنجیره‌ای در آمریکا   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

نیروهای امدادی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند که مأموران هنگام نجات آسیب‌دیدگان، متوجه شدند که بعضی از آنها همکار خودشان هستند یا آنها را می‌شناسند.

در تصادف زنجیره‌ای بیش از ۱۳۰ خودرو در یک جاده یخ‌زده در جنوب آمریکا ۶ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

این تصادف در بزرگراه بین ایالتی شماره ۳۵ در فاصله نه چندان دور از مرکز شهر فورت ورث در شرایطی روی داد که زمین بر اثر وجود برف و یخ، لغزنده شده بود. در تصاویر منتشر شده از این حادثه خودروهای آسیب‌دیده، کامیون‌های واژگون‌شده و حتی خودروهایی دیده می‌شوند که بر اثر شدت برخورد، روی هم سوار شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فورت ورث در حاشیه غربی شهر دالاس در ایالت تگزاس قرار دارد.

جیم دیویس، رئیس آتش نشانی فورت ورث به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «چندین نفر درون وسایل نقلیه خود گیر افتاده بودند و برای بیرون آوردن آنها نیاز به استفاده از تجهیزات هیدرولیکی بود.»

مت زاوادسکی، سخنگوی مدستار، سازمان مردم‌نهاد امداد پزشکی که متولی خدمات آمبولانس منطقه است، گفت: «۳۶ نفر از زخمی‌ها با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و هم‌اکنون در مجموع بیش از ۶۵ نفر از آسیب‌دیدگان هنوز بستری هستند. ۳ نفر از مجروحان دچار آسیب‌دیدگی شدید شده‌اند. بسیاری از افراد دیگر نیز در محل حادثه درمان شدند.»

آسوشیتدپرس
تصادف زنجیره‌ای ۱۳۰ خودرو در تگزاسآسوشیتدپرس

مقامات گفتند که این حادثه حدود ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۱۱ فوریه (۲۳ بهمن) به وقت محلی روی داد و این ساعتی بود که بسیاری از کارکنان بیمارستان و اورژانس به محل کار خود می‌رفتند و کارکنان شیفت شب از آنجا برمی‌گشتند. بنابراین برخی از افراد آسیب‌دیده خود از کارکنان بخش بهداشت و عوامل فوریت پزشکی یا مأموران پلیس بوده‌اند.

نیروهای امدادی به آسوشیتدپرس گفته‌اند که مأموران هنگام نجات آسیب‌دیدگان، متوجه شدند که بعضی از آنها همکار خودشان هستند یا آنها را می‌شناسند.

هم اکنون برف و یخبندان بخش‌هایی از ایالت‌های تگزاس، ایندیانا، کنتاکی و تنسی آمریکا را فرا گرفته و در برخی شهرها سبب تعطیلی مدارس و تأخیر در پرواز هواپیماها شده است.

مطالب مرتبط