Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف اسباب‌بازی جنسی به شکل آلت تناسلی با قدمت ۲ هزار سال در انگلستان

اسباب‌بازی جنسی متعلق به زمان روم باستان
اسباب‌بازی جنسی متعلق به زمان روم باستان Copyright  Antiquity Publications Ltd/Rob Collins- Rob Sands
Copyright  Antiquity Publications Ltd/Rob Collins- Rob Sands
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باستان‌شناسان می‌گویند یک اسباب‌بازی جنسی چوبی به شکل آلت تناسلی را با قدمت نزدیک یه ۲ هزار سال متعلق به رومیان باستان کشف کرده‌اند.

آگهی

باستان‌شناسان می‌گویند یک اسباب‌بازی جنسی چوبی به شکل آلت تناسلی را با قدمت نزدیک یه ۲ هزار سال متعلق به رومیان باستان کشف کرده‌اند.

این شیء چوبی پیشتر در خندقی در قلعه رومی ویندولاندا در نزدیکی دیوار هادریان، که زمانی مرز شمال غربی امپراتوری روم در انگلستان را تشکیل می‌داد، پیدا شده بود با این حال پژوهشگران تا به حال روی آن مطالعه‌ای علمی انجام نداده بودند.

باستان‌شناسان می‌گویند این ابزار پس از کشف در سال ۱۹۹۲ به اشتباه در رده کفش‌ها و سایر ابزارهای کوچک و ضایعات صنایع دستی گذاشته شده بود. بنا به گفته آنان، این شیء کنده‌کاری شده ۱۶ سانتی‌متر طول دارد و می‌توانسته به عنوان یک ابزار و اسباب‌بازی جنسی استفاده شود.

دانشمندان می‌گویند در صورت تایید فرضیه آنان، ابزار به دست آمده تنها نمونه شناخته‌شده از یک آلت تناسلی چوبی از دوره روم باستان خواهد بود.

راب کالینز، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد ارشد باستان‌شناسی در دانشگاه نیوکاسل بریتانیا، در این باره گفت: «این ابزار به خوبی می‌تواند یک شیء جنسی باشد و اگر همینطور باشد، اولین نمونه از دنیای روم است. ما نباید از این موضوع تعجب کنیم چرا که از طریق هنر و ادبیات رومی می‌دانیم آلت‌های تناسلی مصنوعی (دیلدوها) در آن زمان وجود داشتند و رومیان از آن‌ها استفاده می‌کردند. با این حال ما هنوز هیچ نمونه‌ای از نظر باستان‌شناسی پیدا نکرده‌ایم.»

پژوهشگران می‌گویند یکی از دلایلی که پیدا کردن چنین اشیایی در یافته‌های باستان‌شناسی رایج نیست این است که دیلدوها بیشتر از مواد آلی ساخته می‌شدند و بنابراین به‌طور معمول زیاد عمر نمی‌کردند.

به گفته محققان این مصنوع چوبی هر چند می‌تواند تنها یک اسباب‌بازی جنسی برای لذت بوده باشد، با این حال ممکن است برای مثال جهت شکنجه و اعمال سلطه توسط یک برده‌دار بر روی یک برده نیز مورد استفاده قرار گرفته باشد.

در این مطالعه آمده است که آلت‌‌های تناسلی کوچک و قابل حمل معمولا به شکل آویز پیدا می‌شوند (احتمالا برای دفع شیطان یا جلوگیری از بدشانسی)، با این حال این شیء که از چوب درخت زبان‌گنجشک ساخته شده خصوصیات متفاوتی داشت.

با تجزیه و تحلیل آن دیده می‌شود که نقاط انتهایی آن سایش بیشتری داشته و نشان می‌دهد این نقاط بیشترین تماس را با سطح چرب پوست داشته‌اند. مقایسه این شیء با یک آلت تناسلی چوبی متعلق به پادشاهان متاخر مصر نشان داد که این ابزار چوبی ویژگی‌های لازم برای قابل نصب بودن بر روی پیکره‌ها و بناها را نداشته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای کالینز می‌گوید این شیء می‌توانسته کاربردهای متنوعی داشته باشد و یا طرز استفاده از آن در طول زمان تغییر کرده باشد. برای نمونه یکی از استفاده‌های احتمالی از این شیء، دسته برای آسیاب یا مخلوط کردن مواد به منظور پخت و پز یا تهیه داروها و پمادها بوده است. به اعتقاد پژوهشگران یک ابزار آلت‌نشان می‌توانسته به طور نمادین به هر چیزی که در حال آماده‌سازی بوده قدرت ببخشد یا جادوی آن را فعال کند.

دانشمندان امیدوارند این مطالعه باعث بازبینی مجدد اشیای شبیه به آلت تناسلی چوبی شود که در حال حاضر در تملک موزه‌ها قرار دارند، اما به عنوان چیزهای دیگر دسته‌بندی شده‌اند. آنان همچنان می‌گویند یافت نمونه‌های مشابه در باستان‌شناسی می‌تواند به محققان کمک کند تا عملکرد شئ را بهتر متوجه شوند.

نتایج مطالعات تازه دانشمندان در نشریه علمی «دنیای باستان» ( Antiquity) منتشر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایش «آلت تناسلی غول‌پیکر مردانه» در یک جشنواره منحصربه‌فرد ژاپنی

از حمام در خون دختران باکره تا آزمایشگاه‌های گوگل؛ آیا بشر سرانجام راه غلبه بر مرگ را می‌یابد؟

تپه‌نگاری غول چماقدار برهنه در انگلیس بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد