کنفرانس امنیتی مونیخ؛ جوزپ بورل: حمایت نظامی غرب از اوکراین باید افزایش یابد

جوزپ‌ بورل در کنفرانس امنیتی مونیخ
جوزپ‌ بورل در کنفرانس امنیتی مونیخ Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین اخبار و گزارش‌ها از سومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سومین روز از کنفرانس امنیتی مونیخ خواستار کمک‌های بیشتر غرب و تسهیل وصول آن‌ها به اوکراین شد. 

آخرین اخبار و گزارش‌ها سومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

19.02.2023
13:59

فرانسه طی یک هفته آینده به اوکراین خودروهای زرهی می‌فرستد

فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد که تحویل خودروهای زرهی وعده داده شده به کی‌یف را تا آخر هفته آینده آغاز خواهد کرد. این خودروها از نوع AMX-10 هستند که با عنوان تانک‌های سبک نیز شناخته می‌شوند. کاربرد این تانک‌های سبک شرکت در عملیات شناسایی مسلحانه و حمله به تانک‌های دشمن است.

سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه در گفتگو با روزنامه پاریزین گفت که اولین خودروی زرهی تا پایان هفته آینده به اوکراین می‌رسد. او از ذکر تعداد دقیق این خودروها در اولین محموله ارسالی خودداری کرد و گفت که نمی‌خواهد «اطلاعات استراتژیک» به دست دشمن بیفتد.

سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه
19.02.2023
12:32

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: غرب باید حمایت نظامی بیشتری از اوکراین کند

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکشنبه در آخرین روز کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «اقدامات بسیار بیشتری، سریع‌تر باید انجام شود. هنوز کارهای زیادی مانده است. ما باید حمایت نظامی (از اوکراین) را افزایش و سرعت بخشیم.

آقای بورل همچنین با اعلام حمایت از پیشنهاد استونی مبنی بر خرید مهمات از سوی اعضای اتحادیه اروپا در جهت کمک اوکراین افزود: «من کاملا از پیشنهاد نخست‌ وزیر استونی حمایت می‌کنم و ما روی آن کار می‌کنیم و حتما اثربخش خواهد بود.»

پیشتر کایا کالاس، نخست وزیر استونی این پیشنهاد را مبنی بر خرید مهمات در جهت کمک به اوکراین را در کنفرانس امنیتی مونیخ مطرح کرده بود.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس امنیتی مونیخ

  

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوزپ بورل: تا زمانی که روسیه برای پیروزی می‌جنگد، مذاکره نمی‌کند

زلنسکی در سالگرد آغاز جنگ: اوکراین تا مجازات روس‌های قاتل عقب نخواهد نشست

بایدن در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین در کی‌یف با زلنسکی دیدار کرد