خانواده پناهجوی سوری نجات یافته از زلزله در آتش‌سوزی جان باختند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
زلزله در سوریه و ترکیه
زلزله در سوریه و ترکیه   -  کپی رایت  Bernat Armangue/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.

پنج کودک سوری به همراه والدینشان که از زلزله جان سالم به در برده بودند، در آتش‌سوزی خانه‌ای در ترکیه جان باختند. 

این خانواده در شهر نورداغی در جنوب شرقی ترکیه حضور داشتند و در زلزله ۶ فوریه به شدت زخمی شده بودند. پس از آن به منطقه مرکزی قونیه نقل مکان کرده بودند تا در کنار اقوام خود بمانند. با این حال این خانواده نگون‌بخت در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند. 

تلفات زمین لرزه ۷.۸ ریشتری در جنوب شرق ترکیه و سوریه به بیش از ۴۱ هزار نفر رسیده و یکی از مرگبارترین بلای طبیعی در این منطقه را رقم زده است. 

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داده که این پنج کودک همگی بین ۴ تا ۱۳ سال سن داشتند. 

محسن چاکر، یکی از ساکنان محلی به این خبرگزاری دولتی ترکیه در خصوص این حادثه می‌گوید: «ما آتش را دیدیم ولی نتوانستیم مداخله کنیم و متاسفانه اعضای این خانواده در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند.» 

هنوز مشخص نیست که دلیل این آتش‌سوزی چه بوده و تحقیقات در خصوص ابعاد این حادثه در حال انجام است. 

بر اساس گزارش سازمان ملل، یک منطقه ترکیه که تحت تاثیر زلزله و نزدیک به ۵ هزار پس لرزه آن در آن روی داده، محل زندگی بیش از یک میلیون و ۷۴۰ هزار نفر پناهنده است که از سوریه به این کشور آمده‌اند. ترکیه در مجموع خانه نزدیک به ۴ میلیون پناهنده سوری است که پس از جنگ داخلی در کشورشان به ترکیه پناه آورده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقام‌های محلی می‌گویند تا کنون ۳۸ هزار و ۴۴ نفر در ترکیه و بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر هم در سوریه جان خود را در اثر زلزله اخیر از دست داده‌اند تا مجموع جان باختگان از ۴۱ هزار و ۷۰۰ نفر نیز فراتر رود.