اسلوونی دو فرد مظنون به «جاسوسی برای روسیه» را دستگیر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اتهام جاسوسی برای روسیه به دو فرد مظنون در اسلوونی
اتهام جاسوسی برای روسیه به دو فرد مظنون در اسلوونی   -  Copyright  کانوا

منابع آگاه در اسلوونی روز دوشنبه از دستگیری دو فردی که گفته می‌شود برای روسیه جاسوسی می‌کردند، خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه «دلو» چاپ لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی اعلام کرد که سرویس‌های امنیتی این کشور دو مرد مظنون به جاسوسی برای سرویس اطلاعات نظامی روسیه را دستگیر و بازداشت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مظنونان که یکی از آنها تابعیت یک کشور آمریکای جنوبی را دارد، با هویت‌های جعلی در یک دفتر اجاره‌ای در محله بزیگراد واقع در پایتخت اسلوونی فعالیت می‌کردند.

AP Photo
ساختمانی در لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی که دفتر افراد مظنون به جاسوسی برای روسیه در آن قرار داشتAP Photo

همکاری با سرویس اطلاعات نظامی روسیه و جاسوسی برای این سازمان اطلاعاتی خارجی و نیز استفاده از اسناد و مدارک هویتی جعلی، اتهام‌هایی است که به این دو فرد مظنون پس از بازداشت وارد شده است.

رویترز در گزارش خود آورده است که در صورت تایید اتهام‌ها و مجرم‌ شناخته شدن مظنونان، این افرد ممکن است به مجازاتِ حداکثر هشت سال زندان محکوم شوند.

سازمان اطلاعات اسلوونی در بیانیه خود با «محرمانه» خواندن اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط این دو فرد متهم به جاسوسی برای روسیه تاکید کرده است که از اظهار نظر و دادن توضیحات بیشتر در باره این اسناد معذور است و به همین دلیل نمی‌تواند آنها را علنی کند.

این سازمان اطلاعاتی در اسلوونی به رویترز تاکید کرده است که همواره دستگاه امنیت ملی را نسبت به فعالیت‌های اطلاعاتی انجام شده توسط نهادها و گروه‌های خارجی مطلع کرده و با مقامات امنیتی این کشور و نیز با مقامات و سرویس‌های اتحادیه اروپا و ناتو همکاری نزدیک دارد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید