پلیس اسرائیل خانه مهاجم فلسطینی را پلمپ کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس اسرائیل مشغول پلمپ خانه یکی از مهاجمان حلمه روز گذشته در بیت‌المقدس است
پلیس اسرائیل مشغول پلمپ خانه یکی از مهاجمان حلمه روز گذشته در بیت‌المقدس است   -  کپی رایت  AFP

نیروهای اسرائیلی درِ ورودی خانه خانواده مردی که گفته می شود عامل تیراندازی در نزدیکی کنیسه‌ای در شرق بیت‌ المقدس بوده است را پلمپ کردند. در این حادثه هفت اسرائیلی کشته شدند.

پلیس اعلام کرده که عامل تیراندازی یک جوان ۲۱ ساله فلسطینی است. او از ساکنان بیت‌ المقدس شرقی است که به هنگام فرار با خودرو به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

در دومین حمله روز گذشته در اسرائیل نیز یک نوجوان فلسطینی دو نفر را در بخش شرقی بیت‌المقدس به ضرب گلوله مجروح کرد.

اقدامات «قاطع» و «سریع» دولت نتانیاهو در قبال حملات اخیر

دولت راستگرای تندرو در اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو مجموعه‌ای از اقدامات را برای لغو برخی حقوق «خانواده‌های تروریست» اعلام کرده است.

از جمله اقدامات احتمالی ابطال شناسنامه اسرائیلی افرادی است که اقدام به حمله کرده‌اند.

احتمال دارد تصمیم‌های تازه دولت محدودیت‌هایی برای فلسطینی‌های دارای ملیت اسرائیلی (اعراب اسرائیلی) و فلسطینی‌های دارای وضعیت اقامت در شرق بیت‌ المقدس به وجود آورد.

آقای نتانیاهو اواخر روز شنبه از پاسخ «قاطع» و «سریع» به حملات اخیر در شرق بیت المقدس خبر داده بود.

آماده‌باش کامل نیروهای اسرائیلی

تیراندازی روز گذشته در شرق بیت‌المقدس ۹ فلسطینی روز پنجشنبه در شهر جنین واقع در کرانه باختری در جریان حمله نظامیان اسرائیلی به یک اردوگاه پناه‌جویان کشته شده بودند.

دقایقی پس از وقوع این حادثه مرگبار واشنگتن این حمله را محکوم کرد. در همین حال آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد نیز این حمله را محکوم کرد و آن‌را اقدامی «شنیع» خواند. 

پس از حملات روز اخیر نیروهای اسرائیلی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند. در همین حال ارتش نیز اعلام کرده که تعداد سربازان خود را در کرانه باختری افزایش خواهد داد.