نخست وزیر ژاپن: زمان مقابله با کاهش جمعیت «یا الان یا هیچ وقت»

کودکی ژاپنی در حال بازی در پارک یوکوهاما در نزدیکی توکیو؛ ۲۰۲۰
کودکی ژاپنی در حال بازی در پارک یوکوهاما در نزدیکی توکیو؛ ۲۰۲۰ Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در راستای مقابله با کاهش جمعیت در این کشور متعهد شد اقدامی فوری انجام دهد و زمان این اقدام را برای قدیمی‌ترین جامعه جهان "حالا یا هرگز" دانست.

آگهی

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در راستای مقابله با کاهش جمعیت در این کشور متعهد شد اقدامی فوری انجام دهد و زمان این اقدام را برای قدیمی‌ترین جامعه جهان "حالا یا هرگز" دانست.

کیشیدا در سخنرانی سیاسی خود به مناسبت افتتاحیه امسال اجلاس پارلمان گفت: « ملت ژاپن در آستانه‌ این موضوع است که آیا می‌تواند عملکردهای اجتماعی خود را حفظ کند.» او افزود: «وقتی نوبت به سیاست‌های مربوط به تولد و آموزش کودکان می‌رسد، اکنون یا هرگز وجود ندارد. این موضوعی است که نمی‌توان بیش از این منتظر ماند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نخست‌وزیر ژاپن از برنامه‌هایش برای دو برابر کردن بودجه در راستای سیاست‌های مربوط به کودکان تا ماه ژوئن خبر داد. همچنین قرار است که یک آژانس دولتی جدید برای رسیدگی به این مشکلات در ماه آوریل ایجاد شود.

کشور ژاپن در سال ۲۰۲۳ و بر اساس داده‌های موجود رکوردی بی‌سابقه را در زمینه کاهش زاد و ولد ثبت کرده است، رکوردی که منجر به بزرگترین کاهش طبیعی جمعیت در تاریخ این کشور شده است.

بر اساس داده‌های بانک جهانی، ژاپن پس از ایالت کوچک موناکو، دومین کشور دارای بیشترین افراد بالای ۶۵ سال (حدود ۲۸ درصد ) در جهان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاداش نقدی در چین به عروس‌های زیر ۲۵ سال؛ زود ازدواج کنید تا هزار یوان جایزه بگیرید

سازمان ملل: چین در ماه‌های آینده جایگاه نخست پرجمعیت‌ترین کشور جهان را از دست می‌دهد

خردسال‌ترین تیزهوش جهان؛ نابغه‌ سه‌ساله‌ای که به هفت زبان دنیا می‌خواند و می‌شمرد