طراح معروف ایرانی-آمریکایی در هفته مد پاریس از زنان ایرانی حمایت کرد

مایک امیری
مایک امیری Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اما امیری علاوه بر نمایش برندش، با تی‌شرتی که شعار اعتراضات اخیر در ایران یعنی «زن، زندگی، آزادی» را با حروف درشت نشان می‌داد حمایت خود را از این جنبش به نمایش گذاشت.

آگهی

مایک امیری، طراح ایرانی‌تبار اهل لس‌آنجلس در یک نمایش با استقبال خوب در هفته مد پاریس تی‌‌-شرتی را بر تن کرد که حمایت از زنان معترض در ایران را نشان می‌داد.

آخرین مجموعه مایک امیری که در پاریس ارائه شد حس نوستالژیکی را همراه خود داشت به طوریکه در این مجموعه سبک هیپ‌هاپ اولیه و دو رنگ با ژاکت‌های تک رنگ، کلاه کج و نوعی شلوار گشاد که جایگزین شلوار چین تنگ برای نوازندگان بود دیده می‌شد.

امیری پس از این نمایش گفت: «لباس مردانه و خیاطی به معنای فوق‌العاده راحت بودن اما در عین حال لوکس بودن است. ما همیشه تمرکز را روی این موضوع می‌گذاریم.»

اما امیری علاوه بر نمایش برندش، با تی‌شرتی که شعار اعتراضات اخیر در ایران یعنی «زن، زندگی، آزادی» را با حروف درشت نشان می‌داد حمایت خود را از این جنبش به نمایش گذاشت.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: «احساس کردم که اینجا کمی فضا دارم و استفاده نکردن از آن به گونه‌ای عجیب به نظر می‌رسد.»

وی تاکید کرد که این کار او به معترضان اجازه می‌دهد متوجه شوند که مبارزه آن‌ها را درک کرده‌ایم و امیدوارم مردم را از رنجی که در جریان است آگاه‌تر کند.

امیری ۴۶ ساله در لس‌آنجلس بزرگ شده است جایی که بزرگترین جامعه ایران در خارج از کشور در آنجا حضور دارند. مایک امیری بنیانگذار برند «امیری» است که چندین شعبه در چند ایالت آمریکا دارد. لباس‌های او مورد استقبال برخی از چهره‌های دنیای موسیقی قرار گرفته است.

مایک از سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از اعضای انجمن طراحان مد آمریکا است و برخی از رسانه‌ها از جمله وبسایت «بیزینس آو فشن» او را در فهرست ۵۰۰ شخص تاثیرگذار صنعت مد قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوتیوبر افشاگرِ مقیم امارات که نماینده سنای ژاپن شده بود از مجلس اخراج شد

بازخوانی یک گفتگو؛ نظر علیرضا اکبری در مورد تجزیه ایران، حمله نظامی آمریکا و برجام چه بود؟

گسترش دامنه تحریم‌های ایران از سوی اتحادیه اروپا انتقاد وزیر امور خارجه ایران را برانگیخت