Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لتونی دچار بدترین سیل چند دهه اخیر شد

Winter Weather
Winter Weather Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار شهر «یکابپیلس» به ساکنان هشدار داد که «بعد از ورود گِل‌های سرد و یخی به درون خانه‌هایتان، بیرون آوردن شما از میان آنها تقریباً غیرممکن خواهد بود».

آگهی

مقامات لتونی روز یکشنبه از ساکنان مناطق مرکزی کشور خواستند تا برای در امان ماندن از بدترین سیلی که طی چند دهه اخیر در این کشور واقع در منطقه بالتیک روی داده، خانه‌های خود را تخلیه کنند.

شهردار شهر «یکابپیلس» به ساکنان هشدار داد که «بعد از ورود گِل‌های سرد و یخی به درون خانه‌هایتان، بیرون آوردن شما از میان آنها تقریباً غیرممکن خواهد بود».

شهر «یکابپیلس» و شهر «پلاویناس» در همسایگی آن همچنین نواحی اطراف این دو شهر، در معرض هجوم یخ‌هایی قرار دارند که از رود دائوگاوا به سمت این شهرها جاری شدند و «تکه‌های یخ و سیلاب‌های آب سرد» این شهرها را محاصره کرده‌اند.

گفته می‌شود که این بدترین سیل دیده شده در لتونی از سال ۱۹۸۱ میلادی است و اگرچه دولت حدود ۱۰ سال پیش در اقدامی پیشگیرانه سد جدیدی در این منطقه ساخته، اما این سد روز شنبه تحت فشار یخ‌ها شروع به فرو ریختن کرده است.

اگرچه چندین بیل مکانیکی و انبوهی از کیسه‌های شن و ماسه برای تقویت سد به محل فرستاده شده، اما به گفتۀ مقامات محلی «هیچ تضمینی وجود ندارد که سد در شرایط کنونی مقاومت کند».

بنا بر اعلام تیم امداد و نجات که برای تخلیه ساکنان به محل آمده‌اند، تا کنون کسی غرق یا مجروح نشده است.

همزمان با تخلیه مناطقِ در خطر، کار رساندن غذا و آذوقه به مناطقی که مسیرهای ارتباطی آنها بسته شده نیز ادامه دارد و در ریگا، پایتخت از سوی دولت این کشور، یک نشست اضطراری مدیریت بحران تشکیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گازپروم شیر گاز «لتونی» را بست

کووید-۱۹؛ از عذرخواهی نخست وزیر فنلاند تا تعلیق حق رای سه قانون گذار در لتونی

دادگاه حقوق بشر اروپا از لهستان و لتونی خواست به مهاجران گرفتار در مرز بلاروس کمک کنند