Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تبدیل جسد انسان به کود به جای خاکسپاری؛ کمپوست انسانی در نیویورک قانونی شد

مرکز کامپوست انسانی در واشنگتن
مرکز کامپوست انسانی در واشنگتن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کتی هوکول، فرماندار نیویورک روز شنبه فرایند کاهش آلی که با عنوان کمپوست انسانی مشهور است را قانونی اعلام کرد. کمپوست انسانی به شهروندان این ایالت اجازه می‌دهدد که از یک روش سبز و سازگار با محیط زیست برای کفن و دفن استفاده کنند.

آگهی

کتی هوکول، فرماندار نیویورک روز شنبه فرایند کاهش آلی که با عنوان کمپوست انسانی مشهور است را قانونی اعلام کرد. نیویورک ششمین ایالتی است که از سال ۲۰۱۹ تا کنون این اقدام را قانونی کرده است. کمپوست انسانی به شهروندان این ایالت اجازه می‌دهدد که از یک روش سبز و سازگار با محیط زیست برای کفن و دفن استفاده کنند.  

واشنگتن نخستین ایالتی بود که این فرآیند را در سال ۲۰۱۹ قانونی دانست. پس از آن کولورادو و اورگان در سال ۲۰۲۱ و سپس ورمونت و کالیفورنیا در سال ۲۰۲۲ این موضوع را قانونی کردند. هر دو مجلس ایالتی نیویورک قانون A۳۸۲ مبنی بر قانونی کردن کمپوست انسانی را در تابستان تصویب کردند.

در این فرآیند، در اکثر موارد، جسد متوفی درون یک محفظه قابل استفاده مجدد نیمه باز حاوی بستر مناسب برای فعالیت میکروب‌ها شامل خرده چوب و کاه و یونجه قرار می‌گیرد. در انتهای فرآیند، ۱ یارد مکعب (۷۶۴.۶ لیتر)  خاک مملو از مواد معدنی متراکم معادل ۳۶ کیسه خاک تولید می‌شود که از آن می‌توان به عنوان کود استفاده کرد. 

JASON REDMOND/AFP or licensors
یک محفظه قابل استفاده مجدد اجساد که توسط خانواده متوفی تزئین شده استJASON REDMOND/AFP or licensors

میشل منتر، مدیر قبرستان طبیعی حفاظت شده گرین اسپرینگز در مرکز نیویورک با اشاره به این که کسب و کارش به صورت جدی این روش را در نظر خواهد داشت می‌گوید: «هرکاری که بتوانیم انجام می‌دهیم تا مردم را از قبرهای بتنی، تابوت‌های فانتزی و مومیایی شدن منصرف کنیم. ما برای این کار از هر روشی حمایت می‌کنیم.»

خانم هوکول در تصویب این طرح بر سر یک دوراهی سیاسی قرار گرفته بود. او که خود را یک ایرلندی آمریکایی می‌داند، همیشه به اصالت ایرلندی خود بالیده است. وی بارها گفته که دیدگاه سیاسی او بسیار متاثر از ریشه‌های ایرلندی کاتولیکیش است.

کنفرانس کاتولیک ایالت نیویورک پیروان کلیسا را به تحت فشار قراردادن خانم هوکول برای وتوی این لایحه تشویق کرده بود. به گزارش روزنامه کاتولیک کوریر (The Catholic Courier)، این سازمان معتقد است فرآیند کمپوست انسانی، به بقایای بدن احترام نمی‌گذارد. 

دنیس پوست، مدیر عامل کنفرانس کاتولیک ایالت نیویورک در بیانیه‌ای می‌گوید: «فرآیندی که برای بازگرداندن باقی‌مانده سبزیجات به خاک مناسب است، لزوما برای بدن انسان مناسب نیست.» 

از سوی دیگر، گروه هنری دستور مرگ خوب (Order of the Good Death) از فرماندار برای امضای این لایحه حمایت کرد و به او مجموعه‌ای از کارت‌های تزئینی و رنگی با مضامین «من را کمپوست کنید» و «من می‌خواهم به یک دخت بدل شوم» ارائه کرد.

برخی دیگر می‌گویند مردم خواهان روشی هستند که با زندگی آن‌ها همخوانی داشته باشد. کاترینا اسپاد، موسس خدمات خاکسپاری سبز ریکامپوز (Recompose) در سیاتل که ارائه کننده خدمات کمپوست انسانی است می‌گوید: «برای سوزاندن اجساد از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود . تدفین باعث استفاده از زمین‌های وسیعی شده و ردپای کربن به جای می‌گذارد. برای بسیار از مردم تبدیل شدن به خاکی که بعدا می‌تواند به برای رشد گیاهان و درختان استفاده شود بسیار بامعنی است.»

برای بسیار از مردم تبدیل شدن به خاکی که بعدا می‌تواند به برای رشد گیاهان و درختان استفاده شود بسیار بامعنی است
کاترینا اسپاد، موسس خدمات خاکسپاری سبز ریکامپوز

دیگر پیشگامان عرصه کاهش آلی طبیعی غیر از کمپوست انسانی روش‌های دیگری همچون خاکسپاری سبز و تجزیه جسد با استفاده از آب و سود سوزآور را ارائه می‌کنند.

هواداران کمپوست انسانی این فرآیند که در آن جسد انسان طی مدت ۶ تا ۸ هفته تجزیه می‌شود را اقتصادی و سازگار با محیط زیست می‌دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن سبز؛ نوآوری در بازیافت کربن و ساخت بتن کربن منفی

فرانسه از طرح ۳۰ میلیارد یورویی برای توسعه انرژی‌ هسته‌ای و فناوری‌های سبز رونمایی کرد

آیا رفتار عجیب کوسه‌های فلوریدا نتیجه مصرف کوکائین است؟