Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش کره جنوبی بابت عدم سرنگونی پهپادهای کره شمالی عذرخواهی کرد

بالگردهای ارتش کره جنوبی
بالگردهای ارتش کره جنوبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش‌ها هر پنج فروند پهپادی که وارد حریم هوایی کره‌جنوبی شده بودند با وجود عملیات پنج ساعته برای سرنگونی آنها در نهایت به کره شمالی بازگشتند.

آگهی

ارتش کره‌ جنوبی روز سه‌شنبه بابت عدم سرنگونی پنج فروند پهپاد متعلق به کره‌ شمالی که از مرز دو کشور عبور کرده بودند عذرخواهی کرد. 

انتقادهای زیادی علیه ارتش کره‌ جنوبی به دلیل عدم آمادگی برای دفاع از حریم هوایی این کشور مطرح شده است. نظامیان کره جنوبی روز دوشنبه پس از عبور پهپادهای کره شمالی از مرز دو کشور شلیک‌های هشدارآمیز انجام داده بودند و در نهایت به استفاده از جنگنده‌های هوایی و بالگردهای نظامی متوسل شدند. 

یکی از پهپادهایی که وارد آسمان کره جنوبی شده بود تا نزدیکی سئول، پایتخت این کشور پیش رفته بود.   

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه روز سه‌شنبه ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی آمده است: «پنج پهپاد متعلق به دشمن روز گذشته به حریم هوایی ما تجاوز کردند. ارتش ما آنها را شناسایی و رهیابی کرد اما ما بابت اینکه نتوانستیم آنها را سرنگون کنیم عذرخواهی می‌کنیم.»

بنا به گزارش‌ها هر پنج فروند پهپادی که وارد حریم هوایی کره‌جنوبی شده بودند با وجود عملیات پنج ساعته برای سرنگونی آنها در نهایت به کره شمالی بازگشتند. 

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی تاکید کرده که توانایی سرنگونی «پهپادهای تهاجمی» را دارد اما قدرت آن در زمینه سرنگونی پهپادهای جاسوسی کوچک‌تر محدود است. 

یون سوک یول، رئیس‌جمهوری کره جنوبی روز سه‌شنبه در جلسه کابینه این کشور تاکید کرد که حادثه روی داده از «فقدان شدید آمادگی» ارتش حکایت دارد. او در همین راستا دستور داد که طرح فعال شدن واحد پهپادی ارتش برای شناسایی مراکز نظامی کره شمالی و نظارت بر آنها تسریع شود.  

ورود روز دوشنبه پهپادهای کره شمالی به آسمان همسایه جنوبی این کشور طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی بیش از ۱۰۰ گلوله توپخانه به سمت مرزهای کره جنوبی شلیک کرد

چالش مقاومت در برابر نگاه کردن به تلفن، صحبت کردن و خوابیدن؛ کره‌ای‌ها در سئول مسابقه دادند

میلیاردها سال انتظار را فراموش کنید؛ دانشمندان تنها در ۱۵۰ دقیقه الماس تولید کردند