گروهی از پزشکان اسرائیلی به مواضع متحدان نتانیاهو علیه دگرباشان جنسی اعتراض کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رژه دگرباشان جنسی در تل‌آویو (عکس از آرشیو)
رژه دگرباشان جنسی در تل‌آویو (عکس از آرشیو)   -  کپی رایت  AP Photo

گروهی از کارکنان بخش بهداشت و درمان در اسرائیل از اظهارنظرهای متحدان بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود در دفاع از تبعیض علیه دگرباشان جنسی در بیمارستان‌ها و محیط‌های کسب و کار انتقاد کردند. 

دولت جدید اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو و مشارکت احزاب ارتدکس افراطی و احزاب ملی‌گرای راست افراطی قرار است روز پنجشنبه کار خود را آغاز کند. از ائتلاف جدیدی که قرار است قدرت را در اسرائیل به دست گیرد به عنوان راستگراترین و مذهبی‌ترین دولت تاریخ این کشور یاد شده است.

متحدان بنیامین نتانیاهو در «حزب مذهبی صهیونیست» با گرایش راست افراطی اعلام کرده‌اند که به دنبال تغییر قوانین ضدتبعیض هستند تا صاحبان کسب و کار و پزشکان بتوانند با استناد به اعتقاد مذهبی خود از خدمات‌رسانی به دگرباشان جنسی خودداری کنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارکنان بزرگترین مرکز درمانی اسرائیل از جمله معترضان به این رویکرد رهبر حزب لیکود هستند. آنها ویدئویی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده‌اند که در آن تاکید می‌کنند «ما همگان را درمان می‌کنیم».

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو در واکنش به مواضع «حزب مذهبی صهیونیست» اعلام کرده است که در دولت جدید محدودیتی برای حقوق دگرباشان جنسی در نظر گرفته نخواهد شد. 

از سوی دیگر چند شرکت اسرائیلی اعلام کردند که با صاحبان کسب و کارهایی که به دلایل مذهبی با مشتریان خود رفتار تبعیض‌آمیز انجام بدهند همکاری نخواهند کرد.