Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کشف میدان گازی جدید در دریای سیاه؛ اردوغان: ذخایر گازی ترکیه به ۷۱۰ میلیارد متر مکعب رسید

سخنرانی رجب طیب اردوغان در جمع کارکنان حفاری در دریای سیاه
سخنرانی رجب طیب اردوغان در جمع کارکنان حفاری در دریای سیاه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفتۀ رئیس جمهوری ترکیه، حجم کل گاز طبیعی که این کشور در دریای سیاه کشف کرده با احتساب کشف یک میدان جدید و اصلاح برآورد ذخایر یک میدان کشف شده دیگر، به ۷۱۰ میلیارد متر مکعب رسیده است.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که حجم کل گاز طبیعی که ترکیه در دریای سیاه کشف کرده با احتساب کشف یک میدان جدید و اصلاح برآورد ذخایر یک میدان کشف شده دیگر، به ۷۱۰ میلیارد متر مکعب رسیده است.

آقای اردوغان گفت که ترکیه یک ذخیره گازی ۵۸ میلیارد مترمکعبی در میدان چای‌جومای۱ کشف کرده و در عین حال، روشن شده که حجم تخمینی ذخایر میدان ساکاریا ۶۵۲ میلیارد مترمکعب بوده و از برآورد ۵۴۰ میلیارد مترمکعبی پیشین بیشتر است.

رئیس جمهوری ترکیه با بیان اینکه ترکیه به منظور ارزیابی دقیق ذخایر گازی موجود در میدان گازی ساکاریا ۱۳ حلقه چاه اکتشافی حفر کرده است، گفت: «با کشف جدید ما در میدان چای‌جومای۱، مجموع ذخایر گازی ترکیه در دریای سیاه ۱۷۰ میلیارد متر مکعب افزایش یافت.»

آقای اردوغان همچنین وعده داد که ذخایر موجود در میدان تازه کشف شده چای‌جومای۱ پس از اتصال به میدان ساکاریا به شبکه ملی گاز ترکیه متصل خواهد شد.

ترکیه که در زمینه تامین انرژی نفت و گاز به واردات از روسیه، آذربایجان، ایران، قطر، ایالات متحده، نیجریه و الجزایر وابسته است، افزون بر انجام اکتشاف در دریای سیاه، در تلاش برای انجام اکتشاف منابع هیدروکربنی در دریای مدیترانه بوده که این عملیات، تنش میان این کشور و یونان و قبرس را افزایش داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

اعلام خبر افزایش ذخایر گازی ترکیه در شرایطی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز پس از توقف صادرات گاز این کشور از طریق خط لوله نورداستریم به آلمان، به حامی ایده ایجاد «هاب گازی» در ترکیه بدل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قطر با شرکت بریتانیایی «شل» یک قرارداد ۲۷ ساله برای توسعه میدان گازی مشترک با ایران امضا کرد

کاهش ۲۰ واحد درصدی تورم در ترکیه؛ اردوغان از افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان خبر داد

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد