Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتراضات ایران؛ برگزاری مراسم چهلم کشته‌شدگان و واکنش‌ها به نشاندن هواپیمای خانواده علی دایی

علی دایی و همسرش، مراسم چهلم آیلار حقی
علی دایی و همسرش، مراسم چهلم آیلار حقی Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با اعتراض‌ها در ایران در روز سه‌شنبه ۶ دی (۲۷ دسامبر) را می‌توانید در این صفحه پیگیری کنید.

آگهی

صد و سومین روز از اعتراضات ایران درحالی آغاز می‌شود که شب گذشته شهرهای دشتی در استان هرمزگان و مهاباد در استان آذربایجان غربی صحنه تظاهرات خیابانی معترضان بودند. در مناطقی از شهرهای تهران، مشهد و بومهن نیز مردم معترض تجمع کرده و شعار سر دادند. 

روز گذشته ماموران امنیتی پرواز هواپیمایی ماهان به مقصد دوبی که حامل همسر و دختر علی دایی بود را در فرودگاه کیش به زمین نشاندند و مانع از خروج آن‌ها از کشور شدند. این مساله با واکنش‌های گسترده‌ای از جانب رسانه‌ها و چهره‌های بین‌المللی همراه بود و بسیاری این کار ماموران امنیتی را با ماجرای دستگیری عبدالمالک ریگی، رهبر پیشین جندالله مقایسه کردند. 

نگرانی‌ها از اختمال اعدام قریب‌الوقوع محمد قبادلو، معترض ۲۲ ساله بازداشت شده که حکم اعدامش روز شنبه توسط دیوان عالی کشور تایید شد، همچنان در حال افزایش است و بسیاری از نمایندگان پارلمان‌های اروپایی با پذیرش کفالت سیاسی وی در تلاش برای اطلاع رسانی وضعیت و جلوگیری از اجرای حکم وی هستند. 

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با اعتراض‌ها در ایران در روز سه‌شنبه ۶ دی (۲۷ دسامبر) را می‌توانید در این صفحه پیگیری کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به نشاندن هواپیمای دختر و همسر علی دایی؛ «آخرین بار برای بازداشت ریگی بود»

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

گزارش سازمان ملل درباره ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و مسئولیت مرگ مهسا امینی؛ پیامدها و واکنش‌ ایران