Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادعای «همکاری سیا با متحدانی از ناتو» برای حملات «خرابکارانه» در خاک روسیه

آتش‌سوزی در یکی از زیرساخت‌های کلیدی روسیه
آتش‌سوزی در یکی از زیرساخت‌های کلیدی روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک عضو پیشین گروه عملیات ویژه ارتش آمریکا کارزار «خرابکاری» در روسیه با محوریت سیا، سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده را مسئول «بسیاری از انفجارهای مرموز» و دیگر «حوادث» روی داده در مجموعه‌های صنعتی و نظامی روسیه دانست.

آگهی

یکی از عوامل سابق عملیات ویژه ارتش آمریکا مدعی شد که سازمان‌های اطلاعاتی این کشور به کمک متحدان خود در ناتو مامورانی را به داخل خاک روسیه می‌فرستند تا به زیرساخت‌های کلیدی این کشور حمله کنند. 

جک مورفی، از اعضای پیشین گروه عملیات ویژه ارتش ایالات متحده هدف از چنین حملاتی را ایجاد «اغتشاش» در روسیه همزمان با جنگ در اوکراین عنوان کرد. مراکز خرید، خطوط انتقال گاز و انبارهای سوخت از جمله مراکزی هستند که طی ماه‌های گذشته در روسیه آسیب دیده‌اند. جک مورفی در همین راستا از کارزار «خرابکاری» در روسیه با محوریت سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سخن گفت.

این عضو پیشین گروه عملیات ویژه ارتش آمریکا این کارزار را مسئول «بسیاری از انفجارهای مرموز» و دیگر «حوادث» روی داده در مجموعه‌های صنعتی و نظامی روسیه دانست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جک مورفی از «مقام‌های پیشین» آمریکایی که مایل به افشای نام خود نیستند به عنوان منبع اطلاعات خود یاد کرده است.

عضو پیشین گروه عملیات ویژه ارتش ایالات متحده به طور مشخص به آسیب دیدن «پل‌های راه‌آهن»، «انبارهای سوخت» و «نیروگاه‌های برق» در روسیه طی ماه‌های اخیر اشاره کرده است. جک مورفی مدعی شده است که هیچ کدام از مقام‌های آمریکا به طور مستقیم در کارزار «خرابکاری» در روسیه نقش ندارند و این اقدام‌ها از سوی «اداره‌های اطلاعاتی متحدان» انجام می‌شود. 

به گفته وی اجازه انجام اینگونه اقدام‌ها از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا صادر شده است. 

ادعاهای جک مورفی در حالی مطرح می‌شود که انفجاری بزرگ هفته گذشته در جمهوری خودمختار چوواشستان در غرب روسیه در پی نشت یک خط لوله گاز روی داد. این انفجار آخرین مورد از مجموعه انفجارهای مرموزی بود که از زمان آغاز تهام نظامی به اوکراین در خاک روسیه روی داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه انقلاب بر سر ۳ حکومت اقتدارگرا؛ آیا روزهای پرالتهاب‌تر چین، ایران و روسیه در راه است؟

تجمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در کاپیتول

از تحریم سخنرانی تا تظاهرات؛ نتانیاهو خطاب به کنگره آمریکا: پیروزی ما، پیروزی شما است