Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک هشتم نهایی جام جهانی؛ شگفتی‌سازی مراکش با حذف اسپانیا در شب آتش‌بازی پرتغال مقابل سوئیس

سرمربی مراکش روی دستان بازیکنان پس از پیروزی مقابل اسپانیا
سرمربی مراکش روی دستان بازیکنان پس از پیروزی مقابل اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که پرتغال به راحتی سوئیس را در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطر از پیش رو برداشت اما مراکش شگفتی ساز بازی‌های امشب بود و توانست اسپانیا را در یک بازی نفس‌گیر شکست دهد.

آگهی

در حالی که پرتغال به راحتی سوئیس را در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطر درهم شکست اما مراکش شگفتی ساز بازی‌های امشب بود و توانست اسپانیا را در یک بازی نفس‌گیر از پیش رو بردارد. 

بازیکنان مراکشی بار دیگر در جام جهانی قطر شگفتی‌ساز شدند و اینبار اسپانیا را به خانه بازگرداندند.

این بازی در دو وقت ۴۵ دقیقه و دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در ضیافت پنالتی‌ها این دروازه‌بان مراکش بود که توانست یک تنه تیم را به جمع هشت تیم برتر جام جهانی ببرد. مراکش تنها تیم باقیمانده از قاره آفریقا است.

در اواخر نیمه نخست بازی یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌های بازی به وسیله مراکش به هدر رفت و آن‌ها نتوانستند از ضربه ایستگاهی خود استفاده کنند و با اختلافی کمی توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

اما نیمه دوم را اسپانیا پرقدرت‌تر شروع کرد و موقعیت‌های بیشتری را خلق کرد که اما در دست یافتن به گل ناکام بود. این شرایط در دو وقت اضافه ادامه پیدا کرد تا تکلیف بازی در ضربات پنالتی مشخص شود.

آسوشیتدپرس
دروازه‌بان مراکشآسوشیتدپرس

سه پنالتی بازیکنان اسپانیا با درخشش یاسین بونو دروازه‌بان مراکشی‌ها دفع شد و مراکشی‌ها هم توانست سه پنالتی خود را گل کنند تا بازی با نتیجه سه بر صفر به پایان برسد.

مراکش سومین تیم آفریقایی در تاریخ جام جهانی است که به جمع هشت تیم برتر راه یافته است. پیش از این سنگال و غنا توانسته بودند به مرحله یک چهارم نهایی برسند.

آسوشیتدپرس
جشن مراکشی‌ها در پایتخت کشورآسوشیتدپرس

اما دومین بازی امروز بین دو تیم اروپایی پرتغال و سوئیس برگزار شد که با پیروز پرتغالی‌ها در غیاب رونالدو از ابتدای بازی همراه بود.

این تیم در دور گروهی توانسته بود با دو پیروزی پی در پی مقابل غنا و اروگوئه حضور خود را در دور حذفی قطعی کند اما مقابل کره با تیم دوم خود شکست را پذیرا شد. پرتغال در این دور توانست در همان نیمه نخست برتری خود را به سوئیس نشان دهد.

آسوشیتدپرس
خوشحالی راموس پس از گلزنیآسوشیتدپرس

گل نخست بازی در دقیقه ۱۷ از سوی راموس به ثمر رسید و او توانست دروازه زومر را باز کند. گل دوم نیز در دقیقه ۳۳ وارد دروازه سوئیس شد به طوریکه ضربه کرنر ارسالی فرناندز با ضربه سر پپه به تور دروازه چسبید. 

پرتغال در نیمه دوم طوفانی‌تر ظاهر شد و توانست در دقیقه ۵۰ توسط راموس با یک بغل پا به گل سوم برسد. پرتغال پنج دقیقه بعد از این گل بار دیگر توانست توسط رافائل گریزو به گل برسد. سوئیس سه دقیقه بعد توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند جایی که آکانجی توانست دروازه کاستا را باز کند.

آسوشیتدپرس
ورود رونالدو به بازیآسوشیتدپرس

اما ستاره این بازی گونزالو راموس بود که توانست در دقیقه ۶۷ گل پنجم پرتغال و گل سوم خود را به ثمر برساند. راموس در بازی امروز جای رونالدو به بازی آمد توانست نخستین هت‌تریک جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به نام خود ثبت کند.

اما این پایان کار پرتغال نبود. این تیم در دومین دقیقه وقت اضافی نیمه دوم توانست با گل رافائل لیائو سوئیس را شش گله کند و برای مدعیان خط و نشان بکشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تمسخر مانشافت در تلویزیون قطر؛ «آلمان‌ دهانش را بست اما دروازه‌اش را باز کرد»

شب پایانی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ حتی برد برزیل هم برای صعود کامرون کافی نبود

معجزه به سبک مسیِ آسیا؛ راز شعبده‌بازی اکرم عفیف در بازی فینال چه بود؟