Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج اعتصاب‌ها در بریتانیا؛ ناظم زهاوی از احتمال استفادۀ دولت از ارتش خبر داد

تصمیم رانندگان آمبولانس‌ها در بریتانیا برای پیوستن به اعتصاب‌ها
تصمیم رانندگان آمبولانس‌ها در بریتانیا برای پیوستن به اعتصاب‌ها Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر مشاور در کابینه بریتانیا گفت که نیروهای ارتش می‌توانند در صورت لزوم جای «رانندگان آمبولانس‌ها» را پر کنند

آگهی

ناظم زهاوی، رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا روز یکشنبه ۴ دسامبر گفت که دولت در صورت نیاز برای مهار اثرات اعتصاب بخش‌های عمومی، از ارتش بریتانیا کمک خواهد گرفت.

وزیر مشاور در کابینه بریتانیا با بیان اینکه آن‌ها نگاهی به ارتش و نیروی واکنش ویژه دارند، گفت که نیروهای ارتش می‌توانند در صورت لزوم جای «رانندگان آمبولانس‌ها» را پر کنند.

بریتانیا در حال حاضر با موجی از اعتراض‌ها و اعتصاب‌های کارگران و کارمندان روبروست که نسبت به دستمزد و شرایط کاری‌شان معترض هستند؛ پرستاران بخش‌های مختلف انگلستان، ولز و ایرلند شمالی نیز اعلام کرده‌اند که در اواخر ماه دسامبر به اعتصابات خواهند پیوست.

دولت بریتانیا بارها خواستار پایان دادن به اعتصاب‌ها شده و اعلام کرده که توان افزایش دستمزد کارمندان را ندارد و با پیشنهادهای ارائه شده، مخالف است.

آقای زهاوی در گفتگو با اسکای‌نیوز گفت: «پیام ما به اتحادیه‌ها این است که اکنون زمان اعتصاب نیست، زمان تلاش برای مذاکره است.» 

موج اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها چالشی جدی برای ریشی سوناک، نخست‌وزیر جدید بریتانیا نیز محسوب می‌شود. روزنامه ساندی‌تایمز در گزارشی نوشت که نخست‌وزیر بریتانیا می‌تواند برنامه‌هایی را برای محدود کردن حق اعتصاب کارکنان بخش‌های دولتی از جمله کارکنان «سرویس سلامت ملی» بریتانیا، معلمان و آتش‌نشانان عملیاتی کند.

در همین زمینه حزب کارگر به عنوان حزب اپوزیسیون از دولت بریتانیا خواست تا با کارمندان وارد مذاکره شود.

هم اکنون معلمان در سراسر اسکاتلند در اعتصاب به سر می‌برند و صدها هزار معلم و کارمند آموزش و پرورش در انگلستان و ولز نیز خود را برای پیوستن به اعتصابات آماده می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا بار دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و جنگ اوکراین را عامل افزایش قیمت انرژی و تورم دو رقمی دانست. او همچنین از تنظیم برنامه‌هایی اضطراری، برای مهار اثرات اعتصاب‌ها در بخش‌های عمومی بریتانیا خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب تاریخی پزشکان جوان نظام خدمات درمانی بریتانیا را مختل کرد

بزرگترین اعتصاب ۳ دهه اخیر خطوط ریلی در بریتانیا آغاز شد

اعتصاب‌ها در اروپا؛ بلژیکی‌ها پروازها را لغو کردند، بریتانیایی‌ها خطوط ریلی را هدف قرار می‌دهند