بزرگترین اعتصاب ۳ دهه اخیر خطوط ریلی در بریتانیا آغاز شد

 در اولین روز اعتصاب سراسری شبکه ریلی در انگلیس مسافری در ایستگاه استون لندن به تابلوی حرکت قطارها نگاه می کند
در اولین روز اعتصاب سراسری شبکه ریلی در انگلیس مسافری در ایستگاه استون لندن به تابلوی حرکت قطارها نگاه می کند Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حرکت اعتراضی که در واقع نیمی از شبکه ریلی سراسر بریتانیا را فلج کرده و مابقی را هم بشدت مختل کرده در روزهای پنجشنبه و شنبه هم ادامه خواهد داشت.

هزاران نفر از کارکنان شبکه ریلی بریتانیا از روز سه شنبه ۲۱ ژوئن در اعتراض به دستمزدها و شرایط کاری اعتصاب کردند. گستره این اعتصابات در ۳ دهه اخیر بی‌سابقه بوده و بیم آن می‌رود که به بخش‌های دیگر هم سرایت کند.

آگهی

این حرکت اعتراضی که در واقع نیمی از شبکه ریلی سراسر بریتانیا را فلج کرده و مابقی را هم بشدت مختل کرده در روزهای پنجشنبه و شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

شرکت نتوورک ریل که زیرساخت‌های شبکه ریلی را اداره می‌کند، هشدار داده که اعتصاب سه روزه کارکنان در عمل باعث بروز شش روز اختلال در شبکه ریلی این کشور می‌شود. گفته می‌شود که بین ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر از کارکنان شبکه ریلی بریتانیا در این حرکت اعتراضی شرکت کرده و ۱۳ اپراتور قطار مختل شده‌اند. شبکه متروی لندن نیز به‌طور جداگانه به‌دلیل اعتصابات فعالیت خود را متوقف کرده است.

این اقدام دستکم از سال ۱۹۸۹ در بریتانیا سابقه نداشته است. پیش‌تر نیز هزاران نفر از اعضای اتحادیه کارگری در مرکز لندن راهپیمایی کردند و معلمان و پزشکان و پرسنل درمانی بهداشت دولتی NHS نیز ضمن ابراز همبستگی با کارکنان راه آهن، تهدید به دست کشیدن از کار کرده بودند.

این در حالیست که طی هفته‌های اخیر اعتصابات مشابهی در فرودگاه‌های بریتانیا موجب لغو و تاخیر پروازهای بسیاری شد و تعداد زیادی مسافر را سرگردان کرد و صف‌های طولانی ایجاد کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که برای حل مشکلات اقتصادی کشور است این اقدام را موجب وارد شدن آسیب به کسب و کارها ارزیابی کرده است.

نرخ تورم بریتانیا بویژه در حوزه صنعت و خوراک و انرژی به حدود ۱۰ درصد رسیده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا ضمن ستایش از زنان ایران، وزیر ارشاد و شهردار تهران را تحریم کرد

پایان عملیات به دام‌انداختن زندانی فراری؛ پلیس بریتانیا مظنون «جاسوسی برای ایران» را دستگیر کرد

رونمایی از پرتره «ترزا می» در پارلمان بریتانیا؛ واکنش‌های متفاوت در شبکه‌های اجتماعی