Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

از افشای فایل بسیج تا برگزاری دادگاه محاربه و گزارش سی‌ان‌ان از تهدید خانواده‌های بازیکنان تیم ملی

معترضان ایرانی در استانبول
معترضان ایرانی در استانبول Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پوشش زنده اخبار مربوط به اعتراض‌های ایران را در روز سه‌شنبه ۲۹ نوامبر (۸ آذر) می‌توانید در این گزارش دنبال کنید:

آگهی

هفته یازدهم اعتراضات ایران درحالی به میانه خود می‌رسد که پس از تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در خصوص اعتراضات ایران و سرکوب نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی حمایت‌های بین‌المللی از معترضان افزایش یافته است. 

یونیسف روز گذشته کشته‌شدن بیش از ۵۰ کودک در جریان اعتراضات جاری ایران را محکوم کرد. همچنین نمایندگان پارلمان فرانسه با محکوم‌ کردن سرکوب تظاهرکنندگان ضد دولتی از سوی حکومت ایران، از دولت‌های اروپایی خواستند تا برای انجام تحقیقات مستقل در مورد علل مرگ مهسا امینی فشار بیشتری بر تهران وارد کنند. 

ویدیوهایی از تجمع شب گذشته معترضان در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرج، سنندج و کرمانشاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین گزارش‌ها و ویدیوهایی از تداوم و گسترش اعتصاب کامیون‌داران و برخی واحدهای صنعتی در نقاط مختلف ایران در همبستگی با معترضان و اعتراض به شرایط سخت کاری و دستمزدهای پایین منتشر شده است.

همزمان با انتشار خبرهایی مبنی بر آزادی وریا غفوری، فوتبالیست سرشناس ایرانی و کاپیتان اسبق تیم استقلال، گزارش‌ها از ادامه بازداشت‌ها و احضار فعالان و روزنامه نگاران به دادسرا و نهاد‌های امنیتی حکایت دارد.

با ادامه روند برگزاری دادگاه معترضان، نگرانی‌ها از صدور احکام اعدام و حبس طولانی مدت برای آن‌ها افزایش یافته است. روز گذشته خبرهایی مبنی بر صدور حکم اولیه حبس برای چهار دانشجوی معترض بازداشت‌شده منتشر شد.  

تجمع‌های اعتراضی و تحصن دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف کشور در همبستگی با معترضان ایران همانند روزهای گذشته همچنان ادامه دارد.

پوشش زنده اخبار مربوط به اعتراض‌های ایران را در روز سه‌شنبه ۲۹ نوامبر (۸ آذر) می‌توانید در این گزارش دنبال کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانس ۲۴: نیروهای نظامی در سرکوب اعتراضات ایران از مهمات اروپایی هم استفاده می‌کنند

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند