Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه قرنطینه خشم چینی‌ها را برانگیخت؛ مردم در چند شهر به خیابان‌ها آمدند

یکی از شهرهای چین که در قرنطیه است
یکی از شهرهای چین که در قرنطیه است Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردم چین در اعتراض به گسترش قرنطینه‌‌ها در سراسر این کشور در پی افزایش شمار ابتلاها به کووید-۱۹ در چندین شهر به خیابان‌ها آمدند.

آگهی

مردم چین در اعتراض به گسترش قرنطینه‌‌ها در سراسر این کشور در پی افزایش شمار ابتلاها به کووید-۱۹ در چندین شهر به خیابان‌ها آمدند.

شماری از مردم در شهر اورومچی، پایتخت استان سین‌کیانگ به خیابان‌ها آمدند و شعار می‌دادند که «به قرنطینه پایان دهید».

ویدئوها نشان می‌دهد که مردم در میدانی سرود ملی چین را با این بیت شعر تکرار می‌کنند: «ای آن‌هایی که بردگی نمی‌خواهید، برخیزید».

شهر چهار میلیون نفری اورومچی تحت یکی از طولانی‌ترین قرنطینه‌های این کشور بوده است به طوری برخی از شهروندان در ۱۰۰ روز اخیر از خروج از خانه‌های خود منع شده‌اند.

اما شهروندان پکن نیز اعتراضات کوچکتری را برنامه‌ریزی کردند. رویترز با استناد به چند ویدئو گفت که ساکنان بخش‌هایی از پکن روز شنبه در اطراف یک پارکینگ سرباز راهپیمایی کردند و فریاد زدند که «به قرنطینه پایان دهید.»

جرقه اصلی این خشم عمومی، آتش‌سوزی در یک ساختمان در اورومچی بود که در هفته گذشته ۱۰ کشته برجای گذاشت. برخی از شهروندان گفتند ساکنان این ساختمان به دلیل قرنطینه امکان خروج سریع از محل زندگی خود را پیدا نکردند. با این حال مقامات محلی این شهر، این موضوع را تکذیب کردند.

از سوی دیگر در پی تظاهرات در این شهر برخی از محدودیت‌های کرونا در شماری از محله‌ها برداشته شد اما طبق گزارش‌ها بسیاری از محله‌ها همچنان در قرنطینه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عقب‌نشینی چین از سیاست کووید صفر با استقبال نهادهای اقتصادی بین‌المللی مواجه شد

۲۰۲۲ در یک کلام؛ دیکشنری آکسفورد «حالت اجنه‌ای» را به عنوان عبارت سال خود برگزید

در بریتانیا میانگین سنی زنانی که درمان‌های باروری را شروع می‌کنند به بیش از ۳۵ سال رسید