ترامپ رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا شد

اعلام نامزدی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴
اعلام نامزدی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ که در ویلای شخصی خود در ایالات فلوریدا در حضور هوادارنش سخن می‌گفت، وعده داد که «آمریکا را دوباره بزرگ و با شکوه» خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا سه‌شنبه شب به صورت رسمی خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ معرفی کرد.

آقای ترامپ همانطور که نزدیکانش پیش‌تر اعلام کرده بودند شامگاه پانزدهم نوامبر سرانجام وعده اعلام نامزدی خود را به صورت رسمی علنی کرد.

وی که در ویلای شخصی خود در ایالات فلوریدا در حضور حامیان و هوادارنش سخن می‌گفت، وعده داد که «آمریکا را دوباره بزرگ و با شکوه» خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا که قبل از ترک کاخ سفید در سال ۲۰۲۱ از بازگشت دوباره سخن به میان آورد اوایل نوامبر در جریان گردهمایی هوادارنش در آیووا به شکلی صریح و آشکار تاکید کرده بود که قصد دارد به زودی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ اعلام نامزدی کند.

آقای ترامپ در این گردهمایی تاکید کرده بود: «برای آنکه کشورمان را موفق، امن و با شکوه کنیم، احتمالاً دوباره این کار را انجام خواهم داد.»

وی امیدوار بود که بتواند از دستاوردهای پیروزی احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره‌ای کنگره و فراگیر شدن «موج قرمز» در کشورش به نفع نامزدی خود استفاده کند و بر رقبای هم حزبی برتری یابد اما این اتفاق دست کم برای مجلس سنا به وقوع نپیوست.

در مقابل، دونالد ترامپ به خاطر عملکرد ضعیف حزب جمهوری‌خواه و ناکامی برخی نامزدهای مورد حمایت وی در این انتخابات مورد سرزنش قرار گرفت.

از این رو بسیاری بخت واقبال ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا و رقیب بالقوه دونالد ترامپ را برای برتری در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان بیشتر می‌دانند.

دونالد ترامپ در اظهارات سه‌شنبه شب خود در حضور هوادارانش وعده داد که تورم را در کشورش از میزان بالای کنونی به ۱ درصد کاهش دهد.

او ضمن دفاع از کارنامه چهار ساله خود در کاخ سفید و انتقاد از عملکرد دولت کنونی ایالات متحده قول داد که کشورش را به سیاست‌های مهاجرتی وضع شده در قبل باز گرداند.

دونالد ترامپ در این خصوص تصریح کرد که دولت بایدن اجازه داده تا مرزها باز شود و میلیون‌ها نفر امکان ورود به ایالات متحده را پیدا کنند.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ادامه با اشاره به موج مهاجرانی که وارد آمریکا می‌شوند، گفت: «آنها به کشور ما سرازیر می شوند. ما نمی دانیم آنها چه کسانی هستند و از کجا می آیند. ما نمی دانیم چه بر سر کشور ما می آید.»

وی همچنین متعهد شد که «کارزاری ملی و بدون محدودیت برای از بین بردن باندها و پاکسازی لانه‌های جنایات سازمان یافته خیابانی» به راه اندازد.

این سومین تلاش دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید قلمداد می‌شود؛ وی در سال ۲۰۱۶ با برتری برابر هیلاری کلینتون به ریاست جمهوری رسید و در پایان دوره نخست چهار ساله خود در انتخابات نوامبر سال ۲۰۲۰ مقابل جو بایدن، رقیب دموکرات خود شکست خورد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ خطاب به هوادارانش: سه‌شنبه من را دستگیر می‌کنند، اعتراض کنید تا کشور را پس بگیریم

«چیزی نیست»؛ بایدن کشف اسناد محرمانه دوران معاونتش را کم‌اهمیت جلوه داد

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت