فرانسه و بریتانیا توافق جدیدی برای مقابله با عبور پناهجویان از کانال مانش امضا کردند

وزرای کشور فرانسه و بریتانیا
وزرای کشور فرانسه و بریتانیا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توافق بین لندن و پاریس در حالی به دست آمد که شمار پناهجویانی که از ابتدای سال جاری با هدف رسیدن به بریتانیا از کانال مانش عبور کرده‌اند از ۴۰ هزار نفر فراتر رفته است.

فرانسه و بریتانیا روز دوشنبه توافق جدیدی برای مقابله با عبور پناهجویان از کانال مانش امضاء کردند. 

آگهی

براساس این توافق که در پاریس به امضای وزرای کشور فرانسه و بریتانیا رسید شمار ماموران پلیس و ژاندارمری فرانسه در سواحل شمالی این کشور ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. در مقابل بریتانیا متعهد شده است تا طی سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بیش از ۷۰ میلیون یورو به دولت فرانسه بپردازد. 

توافق بین لندن و پاریس در حالی به دست آمد که شمار پناهجویانی که از ابتدای سال جاری با هدف رسیدن به بریتانیا از کانال مانش عبور کرده‌اند از ۴۰ هزار نفر فراتر رفته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت فرانسه براساس این توافق متعهد شده است تا ۳۵۰ مامور پلیس و ژاندارمری دیگر را مسئول مقابله با پناهجویانی کند که به دنبال عبور از کانال مانش هستند. 

سوئلا براورمن و ژرالد دارمنن، وزرای کشور بریتانیا و فرانسه این توافق را در پاریس امضاء کردند. رسانه‌های بریتانیا گزارش داده‌اند که دولت بریتانیا امیدوار بود تا تعداد قایق‌های پناهجویان که پلیس فرانسه موظف به رهگیری آنها است در این توافق مشخص شود. با این حال در این توافق اشاره‌ای به مساله نشده و این امر انتقادهایی را در بریتانیا برانگیخته است. 

در همین راستا نماینده بندر دوور در مجلس عوام از حزب حاکم در بریتانیا روز دوشنبه به تندی توافق جدید کشورش با فرانسه را به باد انتقاد گرفت. این در حالی است که ریشی سوناک، نخست‌وزیر جدید بریتانیا از طرح دولت‌های بوریس جانسون و لیز تراس برای اعزام پناهجویان به رواندا حمایت کرده است. اجرای این طرح هم‌اکنون به دنبال کش‌و‌قوس‌های قضایی به حالت تعلیق درآمده است. 

بنا به آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۲۰۰ پناهجو که قصد داشتند خود را از ساحل شمال فرانسه به بریتانیا برسانند جان باخته‌اند یا مفقود شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای

۵۰۰ روز بازداشت در ایران؛ خانواده زندانی فرانسوی: هیچ اطلاعی از روند رسیدگی به پرونده نداریم

عقب‌نشینی اپل مقابل فرانسوی‌ها: گوشی‌های آیفون ۱۲ در فرانسه به‌خاطر تشعشعات به روز رسانی می‌شوند