Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تغییر لحن رئیس پارلمان اروپا در قبال ایران؛ متسولا خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب شد

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا
روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روبرتا متسولا، رئیس مالتی پارلمان اروپا، چهارشنبه در یک سخنرانی خواستار اجرای تحریم‌های هدفمند جدید علیه ایران بدلیل نقض حقوق بشر شد. وی همچنین در سخنانش با تاکید بر «ذات سرکوبگر جمهوری اسلامی» خواستار تشکیل کمیته‌های حقیقت یاب برای بررسی نقض حقوق بشر در ایران شد.

آگهی

روبرتا متسولا، رئیس مالتی پارلمان اروپا روز دوشنبه خواستار «تحقیقات بین المللی» درباره نقض حقوق بشر و اجرای «تحریم‌های جدید و هدفمند» علیه حکومت ایران شد.

رئیس پارلمان اروپا در بخشی از سخنرانی خود، گفت: «زنان، دانشجویان، روشنفکران وبسیاری دیگر در جنگ برای احقاق ابتدایی ترین حقوقشان، جانشان را در تهران و شهرهای دیگر به خطر انداخته اند. رژیم ایران بدون کمترین مسامحه‌ای با آنها برخورد کرده است و حالا درباره احکامی چون اعدام علیه زنان زندانی صحبت می کند.»

خانم متسولا همچنین با بیان اینکه «پارلمان اروپا همواره در این باره شفاف نظرش را گفته» افزود: «ما به یک گروه بین المللی تحقیقات قضایی برای پاسخگو کردن این رژیم سرکوبگر بخاطر رفتار ناقض حقوق بشر که مرتب تکرار می شود، نیاز داریم. زمان آن رسیده است که تحریم‌های هدفمند بیشتری علیه رژیم اجرا شود. دیگر نمی توان به روال گذشته ادامه داد.»

بیانات رئیس پارلمان اروپا را می‌توان یکی از تندترین سخنان یک مقام مهم اتحادیه اروپا دست کم در ۷ سال گذشته خواند. با وجود اینکه حکومت ایران در دی ماه سال ۱۳۹۶ و آبان ماه سال ۱۳۹۸خورشیدی نیز متهم به سرکوب گسترده معترضان شده بود، اما هیچگاه مقامات اروپایی با چنین لحنی نسبت نقض حقوق بشر در ایران موضع‌گیری بودند.

 به‌نظر می رسد با گسترش اعتراضات هشت هفته اخیر در ایران، اتحادیه اروپا رویه اش را در قبال تهران تغییر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی فساد در پارلمان اروپا؛ اقدامات قانونی برای سلب مصونیت قضایی دو نماینده به جریان افتاد

روز جهانی کودک و جای خالی بیش از ۴۷ ستاره آبی؛ «اعلام رقابت جمهوری اسلامی با اسرائیل»

سازمان ملل متحد «مجازات‌های شدید» علیه معترضان در ایران را محکوم کرد