Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سپاه پاسداران ایران از آزمایش «موفقیت‌آمیز» یک موشک ماهواره‌بر خبر داد

آزمایش موشک ماهواره‌بر سپاه
آزمایش موشک ماهواره‌بر سپاه Copyright ایرنا
Copyright ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ابراز امیدواری کرد که این نیرو به زودی با استفاده از موشک آزمایش‌شده ماهواره ناهید را در مدار قرار دهد.

آگهی

سپاه پاسداران ایران روز شنبه موشک ماهواره‌بر «قائم ۱۰۰» را آزمایش کرد.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران آزمایش این موشک را که «زیرمداری ماهواره‌بر قائم ۱۰۰» خوانده شده است «موفقیت‌آمیز» اعلام کرد. بنا به همین گزارش این موشک قادر است ماهواره‌هایی با «وزن ۸۰ کیلوگرم» را در «مدار ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین» قرار دهد. 

صدا و سیمای ایران ضمن پخش تصاویر پرتاب این موشک از اعلام محل انجام این آزمایش خودداری کرد. با این حال براساس تصاویر پخش‌شده به نظر می‌رسد محل انجام این آزمایش «پایانه فضایی امام خمینی» در استان سمنان بوده باشد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروی هوایی سپاه از زمان آغاز به کار امیرعلی حاجی‌زاده در راس این نیرو در سال ۱۳۸۸ به نیروی هوافضای سپاه تغییر نام داد. فرمانده این نیرو پس از آزمایش روز شنبه ابراز امیدواری کرد که سپاه به زودی با استفاده از موشک آزمایش‌شده ماهواره ناهید را در مدار قرار دهد. 

ایران تاکید می‌کند که برنامه ماهواره‌ای این کشور مانند برنامه هسته‌ای آن تنها جنبه «صلح‌آمیز» دارد و در راستای «تحقیقات علمی» و دیگر استفاده‌های غیرنظامی اجرا می‌شود. 

این در حالی است که آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی با توجه به امکان استفاده از فناوری موشک‌های ماهواره‌بر برای تولید موشک‌های دوربرد نظامی به برنامه فضایی ایران مظنون هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده هوافضای سپاه: موشکی ساختیم که بعید است تا ده‌ها سال فناوری مقابله با آن پیدا شود

ارتش اوکراین به دنبال راه‌هایی برای مقابله با «موشک‌های ایرانی» است

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد