طارمی، رقیب مسی برای دریافت عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مهدی طارمی
مهدی طارمی   -  Copyright  AP photo

مهدی طارمی پس از درخشش در مقابل تیم فوتبال بروژ بلژیک، در کنار لیونل مسی در میان نامزدهای دریافت عنوان «بهترین بازیکن هفته» رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت. 

با اعلام یوفا، طارمی، لیونل مسی، جیوانی سیمئونه از ناپولی و همچنین رافا سیلوا از بنفیکا، چهار بازیکنی هستند که برای کسب عنوان بهترین بازیکن هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا با یکدیگر رقابت می‌کنند. 

طارمی در مسابقه تیمش در مقابل کلوب بروژ بلژیک موفق شد در خانه حریف دو بار گلزنی کند و در نهایت جایزه بهترین بازیکن زمین را هم دریافت کرد. 

ستاره پیشین باشگاه پرسپولیس در فصل جاری رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا توانسته ۴ بار گلزنی کند و در جدول بهترین گلزنان این رقابت‌ها پس از امباپه و صلاح ۶ گله و لواندوفسکی ۵ گله حضور داشته باشد. 

یوفا همچنین طارمی را تیم منتخب هفته رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا هم قرار داد و به همراه لیونل مسی و کیلین امباپه، دو فوق‌ستاره باشگاه پاری‌سن ژرمن در خط حمله این ترکیب حضور دارد. 

پورتو با درخشش طارمی این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا توانسته یک هفته پیش از پایان مرحله گروهی، صعود خود را به دور بعدی این رقابت‌ها قطعی کند و به همراه بروژ بلژیک راهی مرحله یک هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. این در حالی‌است که اتلتیکو مادرید و بایر لورکوزن که سردار آزمون را هم در ترکیب خود دارد باید برای راه‌یابی به رقابت‌های لیگ اروپا با یکدیگر رقابت کنند.