ایران ۲۰ شخصیت حقیقی و حقوقی اروپا را تحریم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خبر فوری
خبر فوری   -  کپی رایت  AP Photo

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه ۲۰ شخصیت حقیقی و حقوقی اروپا را تحریم کرد. 

هشت سازمان و گروه از جمله بخش فارسی دو رسانه دویچه‌وله آلمان و ار اف ای فرانسه در فهرست تحریم‌ها قرار دارند. 

گروه دوستان ایران آزاد و اعضای آن در پارلمان اروپا، کمیته بین‌المللی جستجوی عدالت و اعضای آن، سازمان Stop Bomb، لیگ بین‌المللی ضد نژادپرستی و یهود ستیزی فرانسه، شرکت کارل کولب و شرکت راین بایرن فاهرزگبائو آلمان که به‌گفته تهران تحویل دهنده گازهای شیمیایی به دولت عراق در دوران صدام حسین بوده است از جمله شخصیت‌های حقوقی هستند که مشمول تحریم قرار گرفته‌اند. 

 آلخو ویدال کوادراس، رئیس کمیته بین‌المللی جستجوی عدالت به همراه خاویر زارزالخوس، رئیس مشترک گروه دوستان ایران آزاد، میلان آزور، رئیس مشترک گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا و همچنین شارلیه وایمرز، یان زهرادیل، هلموت گئوکینگ و هرمان ترتچ، نمایندگان پارلمان اروپا نیز در لیست تحریم قرار دارند.

مایر حبیب، نماینده مجلس ملی فرانسه، مارتین والتون، شهردار ویلپنت فرانسه، ژان فرانسوا لگارت، شهردار سابق منطقه یک پاریس از جمله مقامات فرانسوی تحت تحریم ایران هستند. 

یوهاند بویی و الکساندرا وورزباخ مدیران مسئول روزنامه بیلد آلمان نیز در این فهرست قرار دارند. 

بر این اساس ورود افراد مشمول تحریم به ایران ممنوع است و اموال و دارایی‌های آنان در داخل کشور توقیف خواهد شد. در بیانیه وزارت خارجه آمده است که «این اقدام تحریمی، نافی پیگیری کیفری افراد به سبب دست داشتن در اقدامات مجرمانه در محاکم قانونی دارای صلاحیت نخواهد بود.»

در این بیانیه وزارت خارجه ایران بار دیگر اروپا را به دخالت در امور داخلی کشور متهم و تحریم‌های اخیر شورای علیه تهران را محکوم کرد.