دو سرباز سابق آلمان به اتهام تلاش برای تشکیل یک نیروی مزدور در یمن به حبس تعلیقی محکوم شدند

یمن از سال ۲۰۱۴ درگیر جنگ داخلی شده است
یمن از سال ۲۰۱۴ درگیر جنگ داخلی شده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان‌های آلمان گفتند که متهمان با اعتقادات بنیادگرایانه مسیحی، دستورالعمل‌های یک فالگیر را دنبال می‌کردند. به گفته دادستان‌ها، متهمان قصد داشتند به هر یک از اعضای واحد خود حدود ۴۰ هزار یورو در ماه پرداخت کنند

آگهی

دو سرباز سابق آلمان روز دوشنبه ۲۴ اکتبر به اتهام تلاش برای تشکیل یک نیروی «مزدور تروریستی» در یمن به حبس تعلیقی محکوم شدند.

بر اساس اعلام دستگاه قضایی آلمان، این دو نفر قصد داشتند با تشکیل یک نیروی «مزدور» از سربازان سابق و فعلی ارتش آلمان، در جنگ داخلی یمن به نفع عربستان سعودی شرکت کنند.

دادگاه عالی شهر اشتوتگارت این دو سرباز سابق آلمان را که با اتهام‌های گسترده مواجه بودند به یک سال و شش ماه و یک سال و دو ماه «حبس تعلیقی» محکوم کرد. از آنجا که هر دو طرف از حق تجدیدنظرخواهی صرف نظر کرده‌اند، رأی دادگاه قطعی تلقی می‌شود.

متهمان که ۶۱ ساله و ۵۳ ساله هستند، قصد داشتند با به خدمت گرفتن ۱۵۰ نفر به مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن حمله و آن‌ها را تصرف کنند. دادستان‌ها بر این نظر بودند که اقدام این دو نفر می‌توانست به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان منجر شود.

یمن از سال ۲۰۱۴ میلادی درگیر جنگ داخلی شده که میان نیروهای دولت مورد حمایت عربستان سعودی و حوثی‌های مورد حمایت ایران درگرفته است.

با گسترش جنگ خانمان‌برانداز یمن، یک ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در اوایل سال ۲۰۱۵ اندکی پس از تصرف صنعا توسط حوثی‌ها وارد این جنگ شد.

دادستان‌های آلمان همچنین گفتند که متهمان با اعتقادات بنیادگرایانه مسیحی، دستورالعمل‌های یک فالگیر را دنبال می‌کردند. به گفته دادستان‌ها، متهمان قصد داشتند به هر یک از اعضای واحد خود حدود ۴۰ هزار یورو در ماه پرداخت کنند.

به گفته منابع قضایی آلمان، یکی از متهمان برای برقراری تماس با دولت سعودی برای تامین مالی نیروهای مزدور و متهم دیگر برای برقراری ارتباط با مزدوران احتمالی تلاش می‌کرد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس دادگاه روز دوشنبه گفت که تلاش‌های متهمان ناموفق بوده است.

دفتر دادستانی آلمان هم اعلام کرد که حکم دادگاه در مورد دو سرباز سابق این کشور نشان می‌دهد که آلمانی‌ها در صورت شرکت در جنگ‌های خارج از کشور تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش آلمان به جذب جوانان زیر سن قانونی روی آورده است

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست