Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اعتراضات ایران؛ رئیس کمیسیون اروپا: زمان تحریم سرکوبگران فرا رسیده است

کانون وکلای تهران
کانون وکلای تهران Copyright -/AFP
Copyright -/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز چهارشنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) را در این مطلب پیگیری کنید.

آگهی

اعتراض‌ها در ایران وارد بیست و ششمین روز خود شده و اعتصاب‌های پراکنده در مراکزحساس پالایشگاهی و پتروشیمی همچنان ادامه دارد.

ابراز همبستگی جهانی با این اعتراض‌ها همزمان با روز جهانی دختر نیز افزایش یافته و شمار بیشتری از سیاسیون و سلبریتی‌ها در کشورهای مختلف نسبت به «سرکوب خشونت‌‌آمیز» خواسته‌های معترضان و به‌ویژه زنان و دختران این کشور واکنش نشان می‌دهند.

همزمان گزارش‌ها و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از کردستان، از ناآرامی در برخی شهرهای این استان از جمله سنندج حکایت دارد و صدای تیراندازی به کرات به گوش می‌رسد. 

علاوه بر کردستان سه‌شنبه شب برخی محلات و شهرهای استان‌‌های مختلف بویژه اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی صحنه درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضان بوده است. 

دسترسی به اینترنت در ایران همچنان با محدودیت‌های بسیاری روبروست. کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با مشکلات زیادی مواجه هستند و پلتفرم‌های پیام‌رسان نیز کماکان با اختلال همراه هستند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز چهارشنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) را در این مطلب پیگیری کنید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پولیتیکو: ایران به پایتخت‌های اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید هشدار داده است

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

دیده‌بان حقوق بشر «شکنجه و تعرض جنسی» به بازداشت‌شدگان اعتراض‌های «زن، زندگی، آزادی» را تأیید کرد