بسیج سازندگان اروپایی تسلیحات نظامی برای افزایش تولید؛ دبیرکل ناتو چراغ سبز نشان داد

توپخانه سزار ساخت فرانسه
توپخانه سزار ساخت فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازندگان اروپایی تسلیحات نظامی از اتحادیه اروپا خواستند تا با هماهنگی بیشتر برای خرید سلاح، به آنها در تلاش برای افزایش تولید به منظور پاسخگویی به تقاضای فزاینده در جریان جنگ در اوکراین کمک کند.

آگهی

سازندگان اروپایی تسلیحات نظامی از اتحادیه اروپا خواستند تا با هماهنگی بیشتر برای خرید سلاح، به آنها در تلاش برای افزایش تولید به منظور پاسخگویی به تقاضای فزاینده در جریان جنگ در اوکراین کمک کند. 

مدیران شرکت‌های اروپایی سازنده تسلیحات نظامی در نشستی که پیش از گردهمایی وزرای دفاع ناتو در بروکسل برگزار کردند، یادآور شدند که ساختار صنعت آنها پس از چندین دهه صلح در اروپا، تحت تاثیر تلاش کشورهای اتحادیه اروپا برای کاهش هزینه‌های دفاعی قرار داشته است و ظرفیت‌های تولید نیز بر همین اساس تعریف شده بود. 

در مقابل، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در کنفرانسی خبری ضمن تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی برای افزایش تولید و پر کردن ذخایر تسلیحاتی کشورهای عضو این ائتلاف نظامی وعده داد که وزرای دفاع ناتو تصمیماتی را برای افزایش ذخایر اتخاذ خواهند کرد.

 آقای استولتنبرگ همچنین گفت که کاهش ذخایر کار درستی بوده است، اما اکنون باید تولید برای اطمینان از توانایی‌های متحدان خود و ادامه حمایت از اوکراین «برای مدت طولانی» افزایش یابد.

رهبران اتحادیه اروپا جمعه گذشته با اعطای کمک های مالی و نظامی بیشتر به اوکراین موافقت کردند جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت که پیشنهادات خاصی در این زمینه طی ماه جاری میلادی مورد بحث قرار خواهد گرفت. همزمان ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز در پی تشدید حملات موشکی روسیه از رهبران گروه هفت خواست تا فورا تسلیحات دفاع هوایی اوکراین را تامین کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

با این حال، شرکت‌های اروپایی سازنده تسلیحات نظامی در پایان نشست خود اعلام کردند که برای تحقق اهداف تولیدی جدید نیاز فوری به کارکنان بیشتری دارند. آنها از اتحادیه اروپا خواستند که مجوز فراخوانی افرادی را که پیش از موعد بازنشسته شده‌اند، صادر و شرایط استفاده از نیروی کار صنایع مشابه را فراهم کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی: شهر کلیدی لیمان «به طور کامل» آزاد شد؛ ناتو: اوکراین توانایی عقب زدن ارتش روسیه را دارد

نگرانی تازه ناتو و اتحادیه اروپا؛ تسلیحات ارسالی به اوکراین در خطر قاچاق و سرقت است

پلیس بروکسل مانع برپایی گردهم‌آیی بزرگ ملی‌گرایان اروپایی شد