Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان هواپیمایی ایران «حمله و تیراندازی به سه هواپیمای مسافربری» را تکذیب کرد

رائفی پور در برنامه ثریا
رائفی پور در برنامه ثریا Copyright تلویزیون ایران
Copyright تلویزیون ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درحالی که یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی ثریا، علی اکبر رائفی پور ادعا می کرد که مستنداتی دارد دال بر تیراندازی به سه هواپیمای مسافربری، اما سازمان هواپیمایی کشور این خبر را تکذیب کرد.

آگهی

رئیس سازمان هواپیمایی ایران سخنان علی اکبر رائفی پور، یکی از تئوریسین های جریان های اصولگرا، را تکذیب کرد و گفت که هیچ گزارش تایید شده‌ای درباره «تیراندازی به سه فروند هواپیما» وجود ندارد. 

محمد محمدی بخش همچنان افزود که سخنان رائفی پور درباره بمب گذاری در هواپیمای ماهان هم صحت نداشته است.

رائفی پور یکشنبه شب میهمان برنامه ثریا در شبکه اول صداوسیمای ایران بود. او در بخشی از صحبت‌هایش در این برنامه گفت: «طبق مستندات امروز دست کم به سه فروند هواپیما تیراندازی شده است.»

 علی اکبر رائفی پور در این گفتگو همچنین به اعتراضات اخیر درایران اشاره کرد. 

رائفی پور که به عنوان « نظریه‌ پرداز توطئه» مشهور است در این گفتگو تاکید کرد که دشمنان ایران اعتراضات حجاب را به کردستان کشاندند چرا که می دانستند مثلا در زاهدان و یا خوزستان بدلیل تعصبات قومی مساله حجاب خریدار نخواهد داشت. وی گفت که به همین دلیل در زاهدان مساله «دروغ تجاوز به دختر نوجوان و پس از آن نماز جمعه را پیش کشیدند.» 

او همچنین دلیل «بدون رهبر بودن اعتراضات اخیر» را خواست دشمنان ایران از جمله اسرائیل و آمریکا دانست.

 به نظر آقای رائفی پور جنبش بدون رهبر راحت تر می تواند کشور ایران را تجزیه کند. چرا که «صهیونیست ها می توانند براحتی کشور را به گروه های مختلف، از منافقین گرفته تا آنهایی که پرچم اقلیم کردستان را بالا می برند و تا سلطنت طلبان و حامیان زنان بسپارد، تا ایران راحت تر تجزیه شود.» 

علی اکبر رائفی پور در سال های اخیر سخنرانی های جنجالی دربارهٔ ادیان و فرقه‌ گرایی، دوران آخرالزمانی، مهدویت، شیطان‌پرستی، فراماسونری و تئوری‌های توطئه داشته است. 

رائفی پور مورد حمایت بخشی از نهادهای حکومتی قرار دارد.

 او که در آخرین سال‌های دهه سوم زندگی است، موفق شده از این طریق، موسسه مصاف را بنیان بگذارد. موسسه‌ای که قرار است  به گفته او، در راه پیش برد افکار «ضدصهیونیستی» و «ضد اومانیستی» باشد.  آقای رائفی پور می گوید «مصاف» مخفف: «مبارزه با صهیونیسم، اومانیسم و فراماسونری» است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از تظاهرات علیه حجاب اجباری تا مهسا امینی؛ نگاهی به ۴ دهه سرکوب اعتراضات ضدحکومتی در ایران

افزایش تنش‌ها بر سر حجاب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ ون‌های طرح «نور» در خیابان‌اند

درگیری مرگبار در کنیا؛ معترضان به افزایش مالیات به مجلس یورش بردند و خواهر ناتنی اوباما زخمی شد