تایوان نخستین شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان خود را برای «ارتباط با جهان» راه‌اندازی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  کپی رایت  AP Photo

تایوان در بحبوحه تنش‌ها با چین، نخستین شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان خود را روز دوشنبه ۳ اکتبر راه‌اندازی کرد تا «توان بین‌المللی خود را برای مقابله با فشارهای پکن» افزایش دهد.

شبکه «تایوان پلاس» سال گذشته با پشتیبانی دولت، پخش آنلاین خود را آغاز کرده بود. تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان به شدت از راه‌اندازی این شبکه حمایت کرده است.

خانم تسای اینگ-ون در مراسم راه‌اندازی «تایوان پلاس» گفت که این شبکه تلویزیونی، تایپه را به جامعه بین‌الملل برمی‌گرداند. او در ادامه بر تمایل تایوان برای همکاری‌های نزدیک‌تر با کشورهایی که ارزش‌های اصلی آن‌ها یعنی «آزادی و دموکراسی» را به اشتراک می‌گذارند، تأکید کرد.

چین که تایوان را بخشی از سرزمین خود می‌داند، به طور فزاینده‌ای در رسانه‌های انگلیسی زبان فعال است و دیدگاه‌های حزب کمونیست حاکم بر این کشور را مطرح می‌کند. پکن همچنین شرکت‌های خارجی را مجبور کرده است که در تبلیغات خود از تایوان به عنوان یک کشور مستقل نام نبرند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این شبکه تلویزیونی تازه تاسیس در حال حاضر فقط برای ساکنان تایوان در دسترس است اما مقام‌های تایوان امیدوارند که «تایوان پلاس» طی ۶ ماه آینده در آمریکا هم در دسترس باشد. پخش خبر، ورزش و سوژه‌های مرتبط با زندگی از برنامه‌های اصلی شبکه «تایوان پلاس» به شمار می‌روند.

در حال حاضر چند رسانه محلی انگلیسی زبان در تایوان فعال هستند که مهم‌ترین آن‌ها روزنامه «تایپه تایمز» است که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد.