سپاه پاسداران حملات توپخانه‌ای و پهپادی به اقلیم کردستان عراق را از سر گرفت

خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری تسنیم Copyright حملات پهپادی و موشکی سپاه به اقلیم کردستان عراق
Copyright حملات پهپادی و موشکی سپاه به اقلیم کردستان عراق
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سپاه پاسداران ایران صبح روز دوشنبه ۲۶ سپتامبر دور جدیدی از حملات پهپادی و توپخانه‌ای را به اقلیم کردستان عراق از سر گرفت.

آگهی

سپاه پاسداران ایران صبح روز دوشنبه ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) دور جدیدی از حملات پهپادی و توپخانه‌ای را به اقلیم کردستان عراق از سر گرفت.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران اعلام کرد که در این عملیات، نیروی زمینی سپاه با به به‌کارگیری «تسلیحات هوشمند و نقطه‌زن»، مقرهای تجمع و مراکز آموزشی و عملیاتی «گروهک‌های تروریستی» مستقر در اقلیم کردستان عراق را مورد هدف قرار داده‌اند.

دو روز پیش از این هم، نیروی زمینی سپاه پاسداران با به‌کارگیری یگان‌های قرارگاه «حمزه سیدالشهدا»، مواضعی در اقلیم کردستان عراق را هدف حمله قرار داده بود.

تسنیم در مورد این عملیات اعلام کرد که «نیروی زمینی سپاه با به‌کارگیری یگان‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا و در پاسخ به اقدامات اخیر گروهک‌های کومله و دموکرات برای ایجاد آشوب و اغتشاش در شهرهای مرزی؛ مقرهای این گروهک‌ها در اقلیم کردستان عراق را مورد هدف قرار داده است.»

حملات پهپادی و توپخانه‌ای ایران به اقلیم کردستان عراق سابقه‌ای طولانی دارد و همواره اعتراض دولت عراق و دولت اقلیم کردستان را در پی داشته است.

با این حال خبرگزاری تسنیم به نقل از سپاه پاسداران اعلام کرد که عملیات نیروهای تحت امر این نهاد نظامی در اقلیم کردستان عراق به دلیل نقش گروه‌های کرد مخالف ایران در «آشوب و اغتشاش در شهرهای مرزی» ادامه خواد داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

چندین گروه کرد مخالف حکومت ایران که مسلح هستند در اقلیم کردستان عراق پایگاه دارند.

شمار زیادی از شهروندان ساکن شهرهای کردنشین در پی جان‌باختن مهسا امینی، دختر جوان سقزی که در سفر به تهران پس از بازداشت توسط گشت ارشاد به کما رفت، دست به اعتراض زده‌اند. گزارش‌ها از ادامه‌دار بودن این اعتراض‌ها همچون سایر مناطق ایران حکایت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا پهپاد سپاه را در اربیل عراق سرنگون کرد؛ ایران: حق انتقام را برای خود محفوظ می‌دانیم

گزارش سازمان ملل درباره ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و مسئولیت مرگ مهسا امینی؛ پیامدها و واکنش‌ ایران

بر اساس گزارش‌های غیررسمی میزان مشارکت در انتخابات ایران به کمترین حد از زمان وقوع انقلاب رسید