نانوایی معروف در آلمان پس از ۹۰ سال به دنبال افزایش قیمت انرژی تعطیل می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تعطیلی قریب‌الوقوع نانوایی معروف شهر کلن
تعطیلی قریب‌الوقوع نانوایی معروف شهر کلن   -  کپی رایت  AP Photo

یکی از نانوایی‌های معروف شهر کلن در غرب آلمان که سابقه ۹۰ سال فعالیت دارد به دنبال افزایش هزینه برق و گاز تعطیل خواهد شد. 

هزینه انرژی در کشورهای اروپایی طی ماه‌های گذشته به دنبال حمله نظامی روسیه به اوکراین افزایش یافته است. صاحب این نانوایی در کلن ۲۸ سال پیش مدیریت این مجموعه را از پدرش به ارث برد. او اکنون در این نانوایی تنها محصولات ارگانیک عرضه می‌کند و استفاده از افزوده‌های شیمیایی را ممنوع کرده است.

این نانوایی را پدربزرگ و مادربزرگ صاحب کنونی آن پایه‌گذاری کردند. افزایش قیمت برق، گاز و سوخت در اروپا بسیاری از کسب و کارها را همزمان با افزایش تورم در تنگنا قرار داده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

صاحب نانوایی معروف شهر کلن می‌گوید هزینه مواد اولیه برای پخت نان ۵۰ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که به گفته او هزینه انرژی حدود ۷۰ درصد بالا رفته است. 

افزایش هزینه محصولات این نانوایی از جمله کیک‌های رولت، نان‌های چاودار و کیک‌های شکلاتی هم نتوانسته است افزایش هزینه مواد اولیه و انرژی را برای صاحب آن جبران کند. دلیل اصلی آن مواجهه مشتریان با تورم و افزایش هزینه‌های زندگی است. مشتریان این نانوایی اکنون به خرید‌ محصولات صنعتی از فروشگاه‌های بزرگ به جای خرید نان از نانوایی‌ها روی آورده‌اند.