Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توئیتر وابسته به وزارت خارجه اسرائیل عکس سلیمانی در دست رئیسی را به عکس مهسا امینی تغییر داد

عکس اصلی و عکس تغییر داده شده ابراهیم رئیسی
عکس اصلی و عکس تغییر داده شده ابراهیم رئیسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حساب کاربری وابسته به وزارت خارجه اسرائیلی با عکس فتوشاپی شده نوشت: «شاید فکر کنید دارید دنیا را گول می‌زنید اما این تنها چیزی است که ما می‌بینیم.»

آگهی

حساب‌های رسمی اسرائیل در توئیتر از عکس‌های حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل استفاده کردند و کشته شدن مهسا امینی در زمان بازداشت را مورد انتقاد قرار دادند.

ابراهیم رئیسی روز گذشته در پشت تریبون سازمان ملل عکسی از قاسم سلیمانی، رئیس پیشین سپاه قدس را بالا برد و نسبت به کشته شدن این فرمانده نظامی از سوی آمریکا اعتراض کرد. اما فتوشاپ‌کاران اسرائیلی عکس مهسا امینی را جایگزین سلیمانی کردند.

حساب کاربری وابسته به وزارت خارجه اسرائیلی با عکس فتوشاپی شده نوشت: «شاید فکر کنید دارید دنیا را گول می‌زنید اما این تنها چیزی است که ما می‌بینیم.»

این حساب کاربری همچنین ویدئویی از زنان اسرائیلی را منتشر کرد که در آن‌ها این زنان به زبان فارسی و با در دست داشتن دست‌نوشته‌ای می‌گویند: «به یاد مهسا». روی برگه‌هایی که در دست این زنان است هشتگ مهسا امینی به فارسی و انگلیسی نوشته شده است.

این جنگ دیجیتالی بین ایران و اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که سازمان‌های حقوق بشری مستقل یا وابسته به سازمان ملل به طور پیوسته هم نقض حقوق بشر در ایران و هم نحوه برخورد اسرائیلی‌ها با فلسطینی‌ها را محکوم کرده‌اند. انتقاد سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر به نحوه برخورد تهران با شهروندان خود و درخواست های مکرر فعالان حقوق بشر و مسئولان کشورها از ایران برای رعایت حقوق بشر به ویژه احترام به حقوق زنان در این روزها تشدید شده است.  در مورد اسرائیل هم چهار گزارشگر سازمان ملل در ماه گذشته در بیانیه مشترکی گفتند: «آن‌ها (مقام‌های اسرائیلی) حتی مدافعان حقوق بشر و امدادگرانی را که می‌خواهند از افرادی که در منطقه «مسافر یطا» با نقض شدید حقوق بشر روبرو هستند حمایت کنند، مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.»

با این حال حساب کاربری وابسته به وزارت خارجه اسرائیلی همچنین با اشاره به قطع شدن اینترنت در ایران خواستار مسدود شدن چندین حساب کاربری در توییتر شده است. این نهاد حساب رسمی توییتر علی خامنه‌ای و وزارت خارجه ایران را در توییت خود ذکر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جاوید رحمان به یورونیوز: مقامات ایرانی از نیروی قهریه بیش از حد علیه معترضان استفاده‌ کرده‌اند

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟