پایان راهبرد «کووید صفر» در تایوان؛ مرزهای جزیره از ماه اکتبر به صورت کامل باز می‌شود

پایان راهبرد «کووید صفر» و برداشته شدن قرنطینه اجباری برای مسافران در تایوان
پایان راهبرد «کووید صفر» و برداشته شدن قرنطینه اجباری برای مسافران در تایوان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسافران معاف از ویزا از روز ۲۹ سپتامبر می توانند به این جزیره سفر کنند و ممنوعیت سفر گروهی در ماه اکتبر برداشته خواهد شد.

آگهی

دولت تایوان روز پنجشنبه اعلام کرد که مرزهای این جزیره از ماه آینده به طور کامل باز خواهد شد و قرنطینه اجباری برای تازه واردان پایان خواهد یافت.

سو تسنگ چانگ، سخنگوی دفتر نخست وزیری در این خصوص گفت که مقامات تایوانی از روز ۱۳ اکتبر قرنطینه اجباری برای مسافران را برخواهند داشت و در مقابل افرادی که وارد جزیره می‌شوند را ملزم خواهند کرد تا سلامت خود را به مدت هفت روز تحت کنترل قرار دهند.

هر فردی که وارد تایوان می شود باید به مدت سه روز به صورت اجباری در هتل قرنطینه شود و پس از آن تا چهار روز از تردد در محل‌های پرازدحام خودداری کند.

یک مقام مسئول دیگر در دولت تایوان نیز یادآور شد: مسافران معاف از ویزا از روز ۲۹ سپتامبر می توانند به این جزیره سفر کنند و ممنوعیت سفر گروهی در ماه اکتبر برداشته خواهد شد.

وی گفت که این اقدامات جدید به مردم اجازه می دهد تا به طور کامل به زندگی عادی بازگردند؛ مقررات تازه بهداشتی همچنین سبب می‌شود تا تایوان درهای خود را برای استقبال دوباره از گردشگران باز کند و همه صنایع فعال تر و شکوفاتر شوند.

تایوان، جزیره‌ای با حکومت مستقل که پکن ادعای مالکیت بر آن را دارد مدت‌هاست همانند چین در پی اجرای استراتژیِ «کووید صفر» مرزهای خود را بسته نگه داشته تا از ورود و شیوع ویروس عامل بیماری کووید۱۹ جلوگیری کند؛ تصمیمی که تا حدی به بهای انزوای بین‌المللی این جزیره تمام شده است.

این در حالیست که با موافقت دولت تایوان و در پی افزایش رضایت بخش میزان واکسیناسیون شهروندان علیه بیماری کووید۱۹، بخش عمده‌ای از مقررات مرتبط با این استراتژی از ماه اکتبر در جزیره لغو خواهد شد.

طبق آمار رسمی، تایوان در سال جاری میلادی نزدیک به شش میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ را به ثبت رسانده است.

وزارت امور خارجه تایوان روز پنجشنبه اعلام کرد که ساکنان چین، هنگ کنگ و ماکائو از ۲۹ سپتامبر می‌توانند برای ورود به این قلمرو جهت دیدار با اقوام و نزدیکان، شرکت در مراسم تشییع جنازه و یا مدیریت مسائل مربوط به ارث درخواست مجوز کنند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خبر خوب برای علاقمندان سفر به چین، صدور ویزا‌ها از سر گرفته‌ می‌شود

شانگهای پس از دو ماه بخش عمده‌ای از مقررات قرنطینه را لغو کرد

کره شمالی به قرنطینه پایتخت «پایان» داد