اعتراض‌‌ها به مرگ مهسا امینی؛ سنندج صحنه شعار «مرگ بر دیکتاتور» و شلیک گاز اشک‌آور شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتراض‌ها در سنندج
اعتراض‌ها در سنندج   -  Copyright  شبکه‌های اجتماعی

تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بین نیروهای امنیتی و معترضان به مرگ مهسا امینی در سنندج شنبه شب درگیری روی داده است. 

در این تصاویر صدای تظاهرکنندگان شنیده می‌شود که شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر داده‌اند. این در حالی است که ماموران امنیتی برای مقابله با معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. 

از سوی دیگر فضای سقز، شهری که پیکر مهسا امینی روز شنبه در آن به خاک سپرده شد ملتهب و امنیتی گزارش شده است. معاون استاندار کردستان بعدازظهر شنبه گفته بود «در حال حاضر امنیت کامل در شهر سقز برقرار است.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در یکی از ویدئوهایی که از ناآرامی‌های سنندج منتشر شده است گروهی از معترضان در حال تخریب بنر قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران دیده می‌شوند. 

خبرگزاری فارس در گزارشی از اعتراض‌ها در سنندج معترضان را «بیشتر افراد زیر ۲۰ سال» معرفی کرد که شعارهای «تند و احساسی» سر دادند.

مهسا امینی هفته گذشته از سقز به تهران سفر کرده بود اما از سوی ماموران گشت ارشاد پایتخت بازداشت شد و سه روز بعد در بیمارستان کسری جان باخت. مرگ این زن ۲۲ ساله واکنش اعتراض‌آمیز بسیاری از شخصیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی ایران علیه گشت ارشاد و رویکردهای حکومت را به دنبال داشت. 

مقامات ایران تاکنون آماری از شمار مجروحان و بازداشت‌شدگان در ناآرامی‌های سقز و سنندج ارائه نکرده‌اند.