خلبانان در کابین هواپیما مشت و سیلی حواله هم کردند؛ ایرفرانس هر دو را از کار تعلیق کرد

شرکت هواپیمایی ایرفرانس
شرکت هواپیمایی ایرفرانس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیمایی ایرفرانس اعلام کرده که دو خلبان خود را به دلیل درگیری فیزیکی در یکی از پروازهای این شرکت از کار تعلیق کرده است.

آگهی

 شرکت ایرفرانس دو خلبان خود را که در کابین هواپیما دعوای فیزیکی کرده بودند از کار تعلیق کرد.

یک مقام ارشد شرکت ایرفرانس تایید کرد دو خلبان این شرکت که در پرواز ژنو به پاریس با یکدیگر درگیری فیزیکی داشتند از کار تعلیق شده و پرونده آنها در حال بررسی است. 

این پرواز در ماه ژوئن صورت گرفته و با وجود دعوای دو خلبان، هواپیما توانسته بدون مشکل به مسیر خود ادامه دهد و در نهایت هم مسافرانش را به سلامت به مقصد برساند. 

آسوشیتدپرس گزارش داده که این درگیری مدتی پس از شروع پرواز بین خلبان و کمک خلبان شکل گرفته و طرفین به دلیل اختلاف نظری که جزئیات آن ذکر نشده حتی با یکدیگر دست به یقه شده و سیلی و مشت میان این دو رد و بدل شده‌است.  

بر اساس این گزارش خدمه پرواز پس از آن‌که صدای درگیری را از کابین خلبان می‌شنوند مداخله می‌کنند و در نهایت خلبان و کمک خلبان را که با یکدیگر درگیری فیزیکی داشتند، از یکدیگر جدا می‌کنند. 

 گزارش مربوط به این درگیری پس از آن منتشر شد که آژانس تحقیقات هوایی فرانسه، گزارشی منتشر کرد و گفت که برخی از خلبان‌های شرکت ایرفرانس، در هنگام رخ دادن حوادث ایمنی، سخت‌گیری‌های لازم را اعمال نمی‌کنند. 

تمرکز این گزارش بر مشکلی بود که در پرواز ایرفرانس از برزاویل در جمهوری کنگو به پاریس رخ داده بود. در آن پرواز در تاریخ دسامبر ۲۰۲۰، خلبانان پس از نشت سوخت، مسیر خود را تغییر داده بودند اما از اجرای دستورالعمل لازم در خصوص موتور هواپیما چشم پوشی کرده بودند. این دو خلبان در چنان شرایطی می‌بایست  درخواست فرود اضطراری هم می‌کردند تا هواپیما را در اسرع وقت به زمین بنشانند. 

هرچند در نهایت این کادر پرواز تصمیم گرفته هواپیما را در کشور چاد فرود بیاورد اما گزارش آژانس تحقیقات هوایی فرانسه می‌گوید این اقدامی خطرناک بوده و ممکن بوده است که به آتش گرفتن موتور هواپیما بیانجامد.  

این سازمان نظارتی با اشاره به سه مورد مشابه بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۲ میلادی گفت که برخی از خلبانان به جای پروتکل‌های ایمنی، بر اساس تحلیل‌های خودشان از وضعیت، عمل می‌کنند.

ایرفرانس اما پاسخ داده در حال پررنگ‌تر کردن اعمال ممیزی‌های ایمنی است. این شرکت متعهد شده که از توصیه‌های آژانس تحقیقات هوایی فرانسه پیروی کند و دستورالعمل‌های آموزشی برای خلبانان خود را سخت‌تر کند. این شرکت هواپیمایی خاطرنشان کرد که روزانه هزاران پرواز انجام می‌دهد و در این گزارش تنها به چهار مورد از این موارد ایمنی اشاره شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اتحادیه‌های خلبانان ایرفرانس تاکید کرده‌اند که امنیت برای همه خلبانان مهم است و از اقدامات آنها در مواقع اضطراری دفاع می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معجزه کوه آند؛ گفتگوی یورونیوز با بازمانده هواپیمای ساقط شده در یخچال‌های طبیعی

رئیس ایرفرانس در پی شکست مذاکرات با اعتصاب‌کنندگان استعفا کرد

فرانسه هواپیمای حامل ۳۰۳ تبعه هند به مقصد نیکاراگوئه را زمین‌گیر کرد