حمله مسلحانه به اتوبوس اسرائيلی‌ها در بیت‌المقدس؛ ۸ نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیراندازی در اسرائيل
تیراندازی در اسرائيل   -   کپی رایت  Ap photo

حمله مسلحانه یک مرد فلسطینی در بیت‌المقدس، هشت اسرائيلی را زخمی و راهی بیمارستان کرد. 

این حمله مسلحانه بامداد یکشنبه ۱۴ اوت و در نزدیکی دیوار غربی، مقدس‌ترین مکانی که یهودیان در آنجا دعا می‌کنند، رخ داد. در این حمله، مرد مسلح به اتوبوسی در نزدیکی شهر بیت‌المقدس تیراندازی کرد و هشت اسرائیلی را زخمی کرد.

خبرگزاری آسوشتیدپرس گزارش داده است که افراد زخمی به بیمارستان منتقل شده‌اند که در این میان حال دو نفر از حمله یک زن باردار و یک مرد که گلوله به ناحیه سر و گردن او اصابت کرده، وخیم گزارش شده است. 

این تیراندازی زمانی رخ داد که اتوبوس در پارکینگی نزدیک دیوار غربی، مقدس‌ترین مکان مقدسی که یهودیان در آنجا دعا می‌کنند، متوقف بود. 

پس از این حمله، پلیس اسرائیل خبر داد که نیروهایی برای تحقیق به محل حادثه اعزام شده‌اند. نیروهای امنیتی اسرائیل برای تعقیب و دستگیری مهاجم مظنون، به محله فلسطینی سیلوان رفتند و در نهایت طبق اعلام پلیس اسرائيل فرد مهاجم خود را تسلیم کرده است، هرچند هنوز جزئیاتی در خصوص هویت او منتشر نشده است. 

این حمله یک هفته پس از شعله‌ور شدن آتش درگیری‌ها بین اسرائيل گروه جهاد اسلامی در غزه رخ می‌دهد، جایی که حملات اسرائيل باعث ویران شدن بسیاری از اماکن و خانه‌های مردم غیرنظامی در غزه شد. در این حملات هواپیماهای اسرائیلی با انجام حملاتی در نوار غزه، دو نفر از فرماندهان این گروه فلسطینی را کشتند و با شلیک صدها راکت و موشک به سمت غزه، جان تعداد بیشتری از غیرنظامیان را نیز گرفتند.  در مقابل جهاد اسلامی هم برای انتقام صدها راکت به سمت اسرائيل شلیک کرد که بیشتر آنها از سوی سامانه گنبد آهنین اسرائيل ردیابی و منهدم شدند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اسرائیل مدعی شده بود که هدف از آن حملات «خنثی کردن تهدیدهای گروه جهاد اسلامی» بوده که قصد داشتند در پاسخ به بازداشت یکی از سران این گروه در کرانه باختری حملاتی را به اسرائيل ترتیب دهند. در جریان این درگیری‌ها هیچ اسرائیلی کشته یا زخمی نشد اما ۴۹ فلسطینی از جمله ۱۷ کودک و ۱۴ شبه‌نظامی کشته و صدها نفر زخمی شدند. گروه حماس که غزه را کنترل می‌کند در این درگیری وارد نشد و در نهایت تنش‌ها با میانجیگری مصر پایان یافت.