Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هیاتی ۵ نفره از کنگره آمریکا در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد تایوان شد

هیاتی ۵ نفره از کنگره آمریکا در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد تایوان شد
هیاتی ۵ نفره از کنگره آمریکا در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد تایوان شد Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته یک منبع آمریکایی هیاتی که روز یکشنبه وارد تایوان شد متشکل از یک سناتور و چهار عضو مجلس نمایندگان از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات است.

آگهی

یک هیات آمریکایی از اعضای کنگره این کشور روز یکشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد تایوان شد. 

این سفر در حالی انجام می‌شود که تنش در تنگه تایوان به دنبال سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده به این جزیره افزایش یافته است. به گفته یک منبع آمریکایی هیاتی که روز یکشنبه وارد تایوان شد متشکل از یک سناتور و چهار عضو مجلس نمایندگان از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات است. 

سفر این هیات پنج نفره به تایوان قرار است تا روز دوشنبه ادامه پیدا کند. چین طی روزهای گذشته بزرگترین رزمایش نظامی طی هفت دهه گذشته را در اطراف جزیره تایوان انجام داد. تایپه اعلام کرده که چین با انجام این رزمایش در حال تمرین برای اشغال تایوان است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کاخ‌سفید روز جمعه اعلام کرده بود که واشنگتن در واکنش به برگزاری رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان روابط تجاری خود با این جزیره را تقویت خواهد کرد. ایالات متحده همچنین در نظر دارد رفت و آمدهای هوایی و دریایی خود در تنگه تایوان را افزایش دهد. 

چین جزیره تایوان را که ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد بخشی از خاک خود می‌داند. با این حال پکن از زمان پایان جنگ داخلی چین در سال ۱۹۴۹ تاکنون موفق به الحاق تایوان به خاک چین نشده است. 

این در حالی است که در گزارش‌های غیررسمی از الحاق تایوان به چین به عنوان یکی از اهداف بلندمدت یا حتی میان مدت شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری این کشور یاد می‌شود. 

شی جین پینگ امیدوار است تا در بیستمین کنگره حزب کمونیست چین که ماه نوامبر برگزار خواهد شد برای سومین دوره پیاپی در راس حزب ابقاء شود. چین با هرگونه برقراری تماس رسمی بین کشورهای مختلف با تایوان مخالف است.

در مقابل وزارت خارجه تایوان از سفر هیاتی از کنگره آمریکا به این جزیره استقبال کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تایوان: چین از رزمایش برای آماده شدن به حمله استفاده می‌کند

تایپه: چین در حال شبیه‌سازی حمله نظامی به تایوان است

تایوان چگونه توانست خود را در مقابل زلزله آماده کند؟