Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه خبرنگار معترض به جنگ اوکراین را در حصر خانگی قرار داد

مارینا اوسیانیکوا، خبرنگار روس
مارینا اوسیانیکوا، خبرنگار روس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارینا اوسیانیکوا در جلسه روز پنجشنبه دادگاه دست‌نوشته‌ای در دست داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «باشد که کودکان قربانی [در جنگ اوکراین] در خواب به سراغتان بیایند.»

آگهی

مارینا اوسیانیکوا، خبرنگار روس که به طور علنی با تهاجم نظامی کشورش به اوکراین مخالفت کرده است در حصر خانگی قرار گرفت.

بنا به اعلام دادگاهی در مسکو حصر خانگی برای این خبرنگار زن در چهارچوب پرونده‌ای کیفری و به عنوان محدودیتی پیش از محاکمه در نظر گرفته شده است. مارینا اوسیانیکوا ممکن است در این پرونده براساس ماده‌ای از قانون کیفری که پس از حمله روسیه به اوکراین تصویب شد به حداکثر ۱۰ سال حبس محکوم شود. 

اتهام این خبرنگار «بی‌اعتبار» کردن ارتش روسیه است. بنا به اعلام دادگاه حوزه باسمانی در مسکو مارینا اوسیانیکوا تا روز ۹ اکتبر در حصر خانگی به سر خواهد برد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مارینا اوسیانیکوا، ۴۴ ساله طی هفته‌های گذشته دو بار به اتهام «بی‌اعتبار» کردن ارتش روسیه به پرداخت جریمه محکوم شده بود. ماموران پلیس روسیه روز چهارشنبه پس از تفتیش منزل این خبرنگار، او را برای بازجویی با خود برده بودند. مارینا اوسیانیکوا در جلسه روز پنجشنبه دادگاه دست‌نوشته‌ای در دست داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «باشد که کودکان قربانی [در جنگ اوکراین] در خواب به سراغتان بیایند.»

وی ماه گذشته نیز در جریان تظاهرات خیابانی پلاکاردی در دست داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «پوتین قاتل است و سربازهایش فاشیست هستند. ۳۵۲ کودک [در اوکراین] کشته شده‌اند، چند کودک دیگر باید کشته شود تا متوقف شوید؟»

او به دلیل در دست داشتن این پلاکارد نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. 

مارینا اوسیانیکوا پیش از این در جریان یک برنامه زنده تلویزیونی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین اعتراض کرده بود. او در جریان حضور چند ثانیه‌ای خود در برابر دوربین پلاکاردی در دست داشت که بر روی آن از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و «تبلیغات سیاسی» مسکو انتقاد شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مغز پوتین»؛ الکساندر دوگین کیست؟ از نظرات او درباره حمله روسیه به اوکراین چه می‌دانیم؟

دختر ایدئولوگ و «راسپوتین پوتین» در انفجار خودرو کشته شد

جنگ اوکراین؛ کی‌یف ارتش روسیه را به بمباران اطراف بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا متهم کرد