در کشور آفریقایی اسکی می‌کنند در اروپا از گرما عرق می‌‌ریزند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اسکی در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا
اسکی در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا   -   کپی رایت  AP Photo

مردم در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا در حالی که میلیون‌ها نفر در اروپا با گرمای بی‌سابقه در تابستان سال جاری عرق می‌ریزند، اسکی می‌کنند.

«آفریسکی» تنها پیست اسکی در لسوتو که در ارتفاع بیش از سه هزار متری از سطح دریا واقع شده، این روزها پذیرای دوستداران این ورزش است.

از آنجا که ممکن است برف در زمستان‌ها به اندازه کافی در این منطقه نبارد، ماشین آلات برف‌روبی برف لازم را به این منطقه آورده و پیست را برای اسکی‌بازان آماده می‌کنند.

پیست آفریسکی در رشته کوه‌های مالوتی یکی از تنها دو پیست اسکی در جنوب آفریقا است.

منطقه شرق لسوتو به دلیل شباهت زیاد طبیعت کوهستانی با کشور سوئیس به «سوئیس آفریقای جنوبی» مشهور شده است.  لسوتو یک کشور محیطی است که فقط با آفریقای جنوبی مرز مشترک دارد. این کشور در طول سال به دلیل ارتفاع بیشتر از سطح دریا، خنک‌تر از دیگر مناطق در همان عرض جغرافیایی است.

یک توریست که برای تعطیلات از آفریقای جنوبی به پیست اسکی آفریسکی رفته، با بیان اینکه هرگز در زندگی‌اش برف ندیده‌ است، از این سفر به عنوان یک تجربه عالی یاد کرد.

شهروند دیگر آفریقای جنوبی که ساکن ژوهانسبورگ است با ابراز خوشحالی از پوشیدن کفش‌های اسکی، گفت که فقط برای بازی و عکس گرفتن به این منطقه رفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اشتیاق برای سفر به لسوتو و اسکی در آفریسکی در حالی است که این پیست به وسعت پیست‌های کوه‌های آلپ نیست.

فردی که بیش از یک دهه اسکی و اسنوبوردسواری را در اتریش تدریس کرده، بر این نظر است که برگزاری چنین رقابت‌هایی در جنوب آفریقا می‌تواند «بسیار دلچسب» باشد.