Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در کشور آفریقایی اسکی می‌کنند در اروپا از گرما عرق می‌‌ریزند

اسکی در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا
اسکی در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردم در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا در حالی که میلیون‌ها نفر در اروپا با گرمای بی‌سابقه در تابستان سال جاری عرق می‌ریزند، اسکی می‌کنند.

آگهی

مردم در پادشاهی لسوتو در جنوب آفریقا در حالی که میلیون‌ها نفر در اروپا با گرمای بی‌سابقه در تابستان سال جاری عرق می‌ریزند، اسکی می‌کنند.

«آفریسکی» تنها پیست اسکی در لسوتو که در ارتفاع بیش از سه هزار متری از سطح دریا واقع شده، این روزها پذیرای دوستداران این ورزش است.

از آنجا که ممکن است برف در زمستان‌ها به اندازه کافی در این منطقه نبارد، ماشین آلات برف‌روبی برف لازم را به این منطقه آورده و پیست را برای اسکی‌بازان آماده می‌کنند.

پیست آفریسکی در رشته کوه‌های مالوتی یکی از تنها دو پیست اسکی در جنوب آفریقا است.

منطقه شرق لسوتو به دلیل شباهت زیاد طبیعت کوهستانی با کشور سوئیس به «سوئیس آفریقای جنوبی» مشهور شده است.  لسوتو یک کشور محیطی است که فقط با آفریقای جنوبی مرز مشترک دارد. این کشور در طول سال به دلیل ارتفاع بیشتر از سطح دریا، خنک‌تر از دیگر مناطق در همان عرض جغرافیایی است.

یک توریست که برای تعطیلات از آفریقای جنوبی به پیست اسکی آفریسکی رفته، با بیان اینکه هرگز در زندگی‌اش برف ندیده‌ است، از این سفر به عنوان یک تجربه عالی یاد کرد.

شهروند دیگر آفریقای جنوبی که ساکن ژوهانسبورگ است با ابراز خوشحالی از پوشیدن کفش‌های اسکی، گفت که فقط برای بازی و عکس گرفتن به این منطقه رفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اشتیاق برای سفر به لسوتو و اسکی در آفریسکی در حالی است که این پیست به وسعت پیست‌های کوه‌های آلپ نیست.

فردی که بیش از یک دهه اسکی و اسنوبوردسواری را در اتریش تدریس کرده، بر این نظر است که برگزاری چنین رقابت‌هایی در جنوب آفریقا می‌تواند «بسیار دلچسب» باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به پیست اسکی «بانسکو» در بلغارستان

تصاویری از مسابقه «اسکیت نشسته» کودکان در خیابان‌های کاراکاس

اسکی با مایو و بیکینی برای خداحافظی با زمستان در روسیه