پیشنهاد شهردار فرانسوی: کوهنوردان هزینه تدفین خود را ودیعه بگذارند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
صعود به کوه مون‌بلان در مرز فرانسه و ایتالیا
صعود به کوه مون‌بلان در مرز فرانسه و ایتالیا   -  کپی رایت  AP Photo

یکی از مقامات محلی در کوهستان آلپ فرانسه خواستار دریافت ودیعه‌ای ۱۵ هزار یورویی از کوهنوردانی شد که به دنبال فتح قله «مون بلان» در مرز با ایتالیا هستند.

شهردار «سن ژروه» در شرق فرانسه پیشنهاد اخذ این ودیعه را در راستای جلوگیری از حرکت کوهنوردان بی‌احتیاط به سوی قله «مون بلان» در طول تابستان مطرح کرده است. به گفته وی ودیعه ۱۵ هزار یورویی برای پوشش هزینه امداد و نجات و در صورت لزوم تدفین کوهنوردان دریافت خواهد شد.

طبق پیشنهاد شهردار «سن ژروه» پیشاپیش ۱۰ هزار یورو بابت عملیات امداد و نجات و پنج هزار یورو نیز بابت تدفین اخذ می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
کوه «مون بلان»AP Photo

شهردار «سن ژروه» که در نزدیکی «مون بلان» واقع شده است اظهار داشت: «همه باید بدانند که وقتی عده‌ای ابله مقررات را نقض می‌کنند این مساله پیامد خواهد داشت. پیامدهای انسانی آن برای خودشان است زیرا ممکن است بمیرند. در عین حال پیامدهایی انسانی هم برای امدادگران که باید به دنبال نجات آنها یا کشف جسدشان باشند در پی دارد.»

موارد سقوط کوهنوردان در جریان تلاش برای صعود به «مون بلان» در طول تابستان رو به افزایش است. گروهی از کوهنوردان بدون توجه به توصیه‌های ایمنی مقامات محلی به دنبال صعود به «مون بلان» هستند. 

شورای شهر «سن ژروه» در نظر دارد تجدیدنظر در جنبه رایگان عملیات امداد و نجات کوهنوردان را به بحث بگذارد. مقامات ایتالیا در «واله دائوستا» در نزدیکی «مون بلان» از کوهنوردان هزینه امدادرسانی به آنها را در صورتی که حادثه بر اثر بی‌احتیاطی خود آنها روی داده باشد، دریافت می‌کنند. 

«مون بلان» بلندترین کوه در رشته‌کوه‌های آلپ و مرتفع‌ترین نقطه قاره اروپا محسوب می‌شود.