Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان: روسیه سنگ‌اندازی می‌کند، گازپروم توربین خود را پس نمی‌گیرد

اولاف شولتس
اولاف شولتس Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه روسیه را به سنگ‌اندازی در برابر تحویل یک توربین مورد نیاز برای حفظ جریان گاز در خط لوله نورد استریم۱ متهم کرد.

آگهی

 صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه روسیه را به سنگ‌اندازی در برابر تحویل یک توربین مورد نیاز برای حفظ جریان گاز در خط لوله نورد استریم۱ متهم کرد.

اولاف شولتس در جریان بازدید از شرکت زیمنس گفت که توربین مورد نیاز شرکت گازپروم کاملا در دسترس است و به خوبی هم کار می‌کند لذا هیچ دلیلی برای تحویل نگرفتن آن از طرف شرکت روسی وجود ندارد. 

او همچنین تاکید کرد که این توربین «تمام تاییدیه‌های» مورد نیاز برای صادرات از آلمان به روسیه را دریافت کرده و گازپروم برای دریافت آن کافیست که پا پیش بگذارد و اطلاعات گمرکی لازم را برای حمل آن به روسیه ارائه کند.

پیشتر، گازپروم، غول انرژی روسیه، تاخیر در بازگشت این توربین ارسال شده برای تعمیر در کانادا را دلیل کاهش افت فشار گاز ارسالی به اروپا از طریق خط لوله گاز نورد استریم۱ اعلام کرده بود. اما آلمان که به شدت به گاز روسیه وابسته است، کاهش عرضه گاز را اقدامی «سیاسی» ارزیابی کرده بود. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آلمان از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در فوریه گذشته، تلاش برای کاهش واردات انرژی از روسیه را آغاز‌کرده و بر همین اساس، آقای شولتس روز چهارشنبه گفت که فعال نگاه داشتن سه نیروگاه هسته‌ای باقی مانده «به نظر منطقی می‌رسد.» اظهارنظری که بار دیگر بحث تمدید طول عمر نیروگاه‌های هسته‌ای در آلمان را به بحث داغی میان احزاب ائتلاف حاکم بر آلمان که در این خصوص با یکدیگر هم‌نظر نیستند، بدل خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهران ۴۰ توربین «ساخت ایران» به روسیه ارسال می‌کند

فن درلاین: واردات گاز از آذربایجان را طی چند سال دو برابر می‌کنیم

صدراعظم آلمان: پناهجویان مرتکب جنایت باید از کشور اخراج شوند