تشدید حملات روسیه علیه مواضع ارتش اوکراین؛ یک پایگاه نظامی در نزدیکی کی‌یف آسیب دید

تهاجم نظامی روسیه به اوکراین
تهاجم نظامی روسیه به اوکراین Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری اوکراین در واکنش به حملات روز پنجشنبه روسیه تاکید کرد که کشورش «تسلیم نخواهد شد و پا عقب نخواهد کشید».

آگهی

ارتش روسیه روز پنجشنبه مناطقی از استان‌های کی‌یف و چرنیهیف در اوکراین را با موشک مورد حمله قرار داد. 

این حملات در حالی صورت گرفت که نیروهای روسیه طی هفته‌های گذشته به این مناطق حمله نکرده بودند. بنا به اعلام ستاد مشترک ارتش اوکراین هدف حمله موشکی به استان کی‌یف یک پایگاه نظامی بود. بخشی از این مرکز به دنبال حمله موشکی روسیه تخریب شد. 

ارتش اوکراین مدعی شده که یکی از شش موشک شلیک شده به سوی این پایگاه نظامی را پیش از برخورد با هدف سرنگون کرده است. به گفته منابع نظامی اوکراین این موشک‌ها از شبه‌جزیره کریمه که روسیه در سال ۲۰۱۴ آن را به خاک خود ملحق کرد شلیک شده بودند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که به گفته یک مسئول ارشد در ستاد مشترک ارتش اوکراین حمله راکتی به استان چرنیهیف از خاک بلاروس، متحد نزدیک روسیه و همسایه شمالی اوکراین انجام شد. این مقام اوکراینی افزود که نظامیان ارتش اوکراین در جریان این حملات متحمل «تلفاتی» شدند.

ارتش اوکراین مدعی است که طی دو هفته گذشته موفق شده است سه روستای منطقه خرسون در جنوب این کشور را که به تصرف روسیه درآمده بود آزاد کند. 

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در واکنش به حملات روز پنجشنبه روسیه تاکید کرد که کشورش «تسلیم نخواهد شد و پا عقب نخواهد کشید».

از سوی دیگر استاندار دنیپرو در شرق اوکراین اعلام کرد که حملات روسیه در این منطقه یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشته است. استاندار میکولائیف در جنوب اوکراین نیز روز پنجشنبه از حمله موشکی «گسترده» روسیه سخن گفت. به گفته وی در جریان این حملات یکی از مدارس میکولائیف تخریب شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مناطق جنوبی اوکراین هدف بمباران گسترده ارتش روسیه قرار گرفت

راهکار اوکراین برای دمیدن جان تازه به ارتش با فرض تشدید جنگ از سوی روسیه

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند